Skip to content Skip to footer

Naturalne syropy – sprawdzone na przeziębienie i nie tylko

Mają wyśmienity smak, ale również zawierają mnóstwo cennych substancji aktywnych. Co warto wiedzieć na temat naturalnych syropów? Zobacz, kiedy warto po nie sięgnąć i jak wybrać te najlepsze!

Kiedy warto sięgnąć po syropy naturalne?


Syropy naturalne powstają najczęściej z owoców, ale również do ich produkcji mogą posłużyć inne składniki, na przykład kwiaty lub pędy roślin. Zawierają przez to wiele witamin i minerałów, a także innych składników odżywczych.

Naturalne syropy mogą być korzystnym uzupełnieniem diety, zwłaszcza w okresach obniżonej odporności. Właśnie dlatego często zalecane są na przeziębienie, grypę, ból gardła. Rozgrzewają, łagodzą dolegliwości i przy tym wspaniale smakują.

Wybrane z nich mają też dodatkowe właściwości, na przykład syrop imbirowy może pomagać w redukcji mdłości, a żurawinowy wspierać układ moczowy.

Rodzaje naturalnych syropów


W sprzedaży można znaleźć wiele naturalnych syropów. Powstają one zarówno z surowców z jednej rośliny, jak i mogą być uzupełnione o różnorodne dodatki, na przykład o cytrynę, miód.

Wśród najczęściej kupowanych syropów naturalnych znajdują się:

  • syrop malinowy,
  • syrop z aronii,
  • syrop wiśniowy,
  • syrop z dzikiej róży,
  • syrop z czarnej porzeczki,
  • syrop z kwiatów czarnego bzu,
  • syrop z żurawiny,
  • syrop z pędów sosny.

Zastosowanie syropów naturalnych


Syropy naturalne mogą być używane na wiele sposobów. Jak je stosować?

Najczęściej syropy wykorzystywane są jako dodatek do herbaty. Przyrządzony z nimi napar wspaniale rozgrzewa podczas chłodnych dni i pomaga w poprawie samopoczucia podczas chorób dróg oddechowych.

Syropy można też zmieszać z wodą lub zastosować je jako dodatek do innych dań, na przykład do polania naleśników, budyni, galaretek, a także do drinków.

Jak wybrać dobry syrop naturalny?


Najlepiej wybierać syropy naturalne o krótkim składzie, na przykład firmy Vitapol, w której ofercie dostępne są syropy w wielu smakach do wyboru.

Dobry syrop naturalny nie powinien zawierać sztucznych dodatków, na przykład konserwantów, barwników, słodzików. Syropy naturalne producenta bazują jedynie na cukrze, wodzie, sokach oraz regulatorze kwasowości, dzięki czemu nie mają żadnych zbędnych składników.