Skip to content Skip to footer

Czy nosidełko dla psa jest bezpieczne?

Torba na psa jest sporym ułatwieniem dla właścicieli małych i średnich czworonogów. Wiele osób rezygnuje z tradycyjnych klatek na rzecz tego rodzaju transportera. Sprawdza się on zarówno podczas podróży samochodowych, jak i pieszych. Dobrze dobrane nosidełko dla psa nie powoduje dyskomfortu, a tym samym jest całkowicie bezpieczne dla pupila.

Optymalna ilość przestrzeni

Niezwykle istotnym jest to, aby torba na psa zapewniała wystarczającą ilość wolnej przestrzeni. Zwierzę powinno bezproblemowo usiąść, położyć się, czy też przekręcić. Sprawi to, że będzie ono mniej zestresowane. To nie tylko troska o komfort pupila, ale również jego zdrowie. Pies ściśnięty w transporterze narażony jest na wiele przykrych schorzeń związanych z kręgosłupem, czy też łapami. Ponadto nie będzie on mógł swobodnie oddychać.

Czasami lepiej kupić zbyt duże nosidełko dla psa, niż zbyt małe. Każdy właściciel powinien postawić dobro swojego czworonoga nad wygodą użytkowania. Oczywistym jest, że mniejsze torby są lżejsze, a także bardziej podręczne. Nie sprawdzą się one jednak w przypadku każdego psa. Z pewnością nie należy na siłę wkładać zwierzaka do transportera, gdyż będzie to dla niego traumatycznym przeżyciem.

Solidne tworzywo

Nosidełka dla psa maja różne formy, jednak niemal wszystkie modele narażone są na podobne uszkodzenia. Bardzo ważne jest to, aby materiał, z którego wykonany jest transporter spełniał standardy bezpieczeństwa. Powinien być on odporny na uszkodzenia mechaniczne, czy też upływający czas. Chyba nikt nie kupuje nosidełka dla psa na jeden sezon.

Torby na psa są zwykle lekkie, przez co materiały, z których są one wytwarzane nie mogą być zbyt grube. Przed zakupem należy jednak zerknąć na skład, gdyż to on warunkuje wytrzymałość produktu. Produkt powinien mieć również usztywnione dno, które nie zapadnie się pod czworonogiem.

Mocne uchwyty

Poszukując nosidełka dla psa należy pamiętać, że uchwyty powinny być mocne, a także porządnie przyszyte. Wszystko po to, aby zniwelować ryzyko tego, że odpadną one podczas transportu. W takiej sytuacji pies mógłby uderzyć o podłoże, co stanowi dla niego niebezpieczeństwo. Ponadto jest to źródło ogromnego stresu.

Za trwałość uchwytów odpowiada zwykle maksymalny udźwig torby na psa. Podczas zakupu należy kierować się zdrowym rozsądkiem. Dla przykładu – pupil waży 4,5 kg, a torba ma udźwig do 5 kg? Zdecydowanie lepszym pomysłem jest wybór transportera o wyższym udźwigu. Nawet, jeśli na pies mieści się w „normie”, to lepiej mieć stu procentową pewność.