Skip to content Skip to footer

Odpowiedni kolor lakieru uzależniony od okazji

Na co dzień i od święta, wiele pań decyduje się na nadanie barwy swoim paznokciom. Część kobiet preferuje stonowane czy pastelowe kolory, które nie rzucają się w oczy. Inne – są fankami soczystych barw, natychmiast przyciągających uwagę i skupiających na sobie wzrok. Jak dobrać odpowiedni lakier do paznokci na konkretną okazję?

Lakiery na co dzień, do pracy

Do codziennego używania sprawdzą się raczej lakiery do paznokci o stonowanych barwach, szczególnie jeśli praca wymaga kontaktu z szeroko rozumianym klientem. W takiej sytuacji warto postawić na profesjonalny wygląd. Nie oznacza to koniecznie rezygnacji z mocnych barw, jednak neonowe paznokcie lepiej zachować na wieczorne wyjścia czy wakacyjne wyjazdy. Klasyczna czerwień, choć intensywna, świetnie sprawdza się również w sytuacjach zawodowych.

Dobrym pomysłem do codziennej stylizacji paznokci wydają się być te lakiery, które cechują się dużą trwałością. Szczególnie jeśli praca jest wymagająca i nie pozostawia dużo wolnego czasu – warto zainwestować w dobrej jakości lakiery do paznokci stworzone na podobnej zasadzie co te przeznaczone do manicure hybrydowego. Zapewniają one znacznie wyższą trwałość i nie odpryskują tak łatwo, jak klasyczne lakiery.

Do codziennego manicure doskonałym wyborem są również różnego rodzaju delikatne frenche. Wykonane z użyciem pastelowego różu i złamanej bieli, są zawsze w modzie i cieszą oko. Wyglądają niezwykle kobieco i profesjonalnie, a jednocześnie nie rzucają się w oczy. Chcąc wprowadzić bardziej nietypowy efekt, można zastąpić biel na przykład pastelowym odcieniem innego koloru.

Lakier na wieczorne wyjście

Lakier do paznokci na spotkanie z przyjaciółmi w klubie czy na domówce może być zupełnie inny niż ten codzienny. Fanki zdecydowanych barw z pewnością ucieszy informacja, że tutaj wszelkie neonowe odcienie i zdecydowane kolory są wskazane!

Doskonale sprawdzą się także preparaty do koloryzacji paznokci z różnego rodzaju brokatowymi drobinkami. Świetnie wyglądają i mienią się w wieczornym świetle, zapewniając doskonały efekt.

A co na elegancką okazję?

W takiej sytuacji warto dobrać kolor lakieru do kreacji. Nie musi on koniecznie być stonowany, jednak neonową żółć czy róż lepiej zostawić na inne okazje – nie wyglądają one elegancko. Sprawdzą się wszelkie zdecydowane, kobiece barwy, które podkreślą elegancki charakter stroju.

Bez względu na wybrany kolor, istotne jest, aby nałożyć lakier z dużą dbałością. Kolor nałożony na skórki nie tylko nie dodaje uroku, ale również może prowadzić do odchodzenia barwy z samej płytki paznokcia.