Skip to content Skip to footer

Opakowania jednorazowe – właściwości

Pojemniki jednorazowe są świetnym sposobem na przechowywanie żywności. W dzisiejszych czasach, gdy ludzie zaczęli dbać o to, by żywność się nie marnowała, duża grupa osób korzysta z pojemników, by niedojedzoną żywność zabrać ze sobą do pracy lub szkoły. W związku z tym pojemniki jednorazowe są współcześnie bardzo popularne.

Hurtownia opakowań jednorazowych – niskie ceny pojemników

Bardzo często niedojedzone jedzenie chowa się do lodówki owinięte folią spożywczą lub aluminiową. W przypadku tej pierwszej, niektóre produkty żółkną, w przypadku drugiej problemem jest to, iż nie widać tego co znajduje się na talerzu. Dlatego też z pomocą przychodzą pojemniki na żywność. Hurtownia naczyń jednorazowych w swojej ofercie posiada przeróżne rodzaje pojemników, które idealnie chronią jedzenie przed utratą walorów smakowych. Taka hurtownia opakowań jednorazowych jest miejscem, gdzie mogą zaopatrywać się właściciele cateringów i restauracji, w których pojemników jednorazowych używa się bardzo wiele. Hurtownia naczyń jednorazowych oferuje dobrą jakość pojemników w niskich cenach, dlatego też nie dziwi to, iż większość firm związanych z branżą gastronomiczną robi zakupy właśnie w hurtowniach.

Opakowania jednorazowe idealnym sposobem na dostarczanie jedzenia

Warto wiedzieć, iż niedojedzone jedzenie, które zostało dostarczone w pojemniku jednorazowym, może zostać włożone do lodówki i zjedzone za jakiś czas. Jest tylko jeden warunek. Opakowania kartonowe są bardzo wrażliwe na działanie wilgoci. Dlatego też, jeśli danie zawiera dużą ilość sosów, warto przełożyć je do innego pojemnika, na przykład wykonanego z plastiku. Opakowania jednorazowe wykonane z plastiku lub styropianu są na pewno bardziej wytrzymałe na działanie wilgoci, dlatego też bez problemu można posiłek wstawić w takich pojemnikach do lodówki. Pudełka, w których dostarczane są posiłki w ramach diet pudełkowych można często także podgrzewać. Opakowania na żywność muszą chronić jedzenie przed uszkodzeniem w transporcie. Ponadto nie mogą wykazywać żadnych reakcji z żywnością.

Pojemniki jednorazowe są uniwersalne, szczelne i odporne na uszkodzenia w transporcie. Cechują się dużą higienicznością i wytrzymałością na degradację.