Skip to content Skip to footer

Oryginalne noże elektryczne do kebaba – co warto wiedzieć?

W Polsce jest bardzo wiele restauracji i barów, które serwują kuchnię turecką. Mowa tutaj przede wszystkim o tych lokalach w których można zamówić kebaby i greckie gyrosy. Smak przygotowanych potraw wbrew pozorom zależy nie tylko od umiejętności kucharza i wybranych składników, ale również od akcesoriów kuchennych.

Profesjonalne noże elektryczne

Aby idealnie pociąć mięso, warto w pierwszej kolejności postawić na ostre noże elektryczne do kebaba. Godne polecenia są przede wszystkim noże wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Przydać mogą nie tylko noże z gładkimi i satynowymi ostrzami, ale również modele zębate, które poradzą sobie z każdym gatunkiem mięsa.

Wybierając nowe noże elektryczne do kebaba warto zwrócić uwagę nie tylko na ich ostrość i wytrzymałość, ale również na ergonomię i bezpieczeństwo użytkowania. Idealnie wyprofilowane noże są łatwe w użytkowaniu i doskonale leżą w ręku. Godne uwagi są przede wszystkim modele, które posiadają wodoszczelną rękojeść.

Jakie noże wybrać?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że na rynku dostępne są dwa rodzaje noży elektrycznych do kebaba. Pierwsze z nich to noże bezprzewodowe, a drugi to oczywiście noże przewodowe. Warto rozejrzeć się przede wszystkim za tymi nożami, które posiadają solidną osłonę, która zabezpieczać będzie nas przed ostrzem.

Dobre noże elektryczne do kebaba powinny umożliwić bezproblemową regulację grubości krojenia. Przydać może się również antypoślizgowa powłoka i ergonomiczny kształt, który znacząco zwiększa wydajność nawet w trudnych warunkach. Wysokiej jakości zestawy bardzo często wyposażone są w zamienne ostrza i ostrzałki. Jeżeli chodzi o samą cenę, to najtańsze noże kosztują około 500 zł, a najdroższe to wydatek rzędu nawet 4000 zł.

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając nowe noże do kebaba warto zwrócić uwagę na ich średnicę, która wpływa na szerokość krojonych plastrów mięsa. Producenci oferują najczęściej noże elektryczne od 80 mm do 100 mm średnicy.

Jak wspomniano powyżej dobre noże elektryczne powinny posiadać również regulację grubości krojenia. Większość modeli umożliwia ustawienie grubości krojenia od 1 do 8 mm. Wysokiej jakości noże elektryczne powinny być również łatwe w utrzymaniu czystości.

Noże elektryczne do kebaba dostępne są w ofercie Gastroprodukt.pl