Skip to content Skip to footer

Pakowanie produktów jako forma marketingu

Obecnie na rynku jest niezwykle duża konkurencja, stąd aby dotrzeć do klienta, trzeba oferować nie tylko korzystne ceny, ale również rozpoznawalne produkty. Klienci wybierają takie, które są przez nich zauważalne i wizualnie pozytywnie ocenione, dlatego tak popularna staje się usługa co-packingu.

Pakowanie towarów i wysyłanie bezpośrednio do klientów- oferta co-packingowa dla małych firm

Obecnie wiele firm działa internetowo. Bardzo popularne jest zamawianie towarów z Chin, czy Turcji, szczególnie odzieży, kosmetyków, biżuterii i elektroniki. Osoby prowadzące takie firmy nie zamawiają ich bezpośrednio do domu lecz do firmy zajmującej się konfekcjonowaniem towaru, z którą mają podpisaną umowę. Co-packing umożliwia wysłanie spakowanego towaru bezpośrednio do klienta, zatem przedsiębiorca nie musi sam nadawać paczek. To oszczędność czasu i pieniędzy, gdyż takie działalności nie potrzebują nawet siedziby. Przedsiębiorcy nie muszą gromadzić paczek u siebie w domu.

Pakowanie towarów – jakie branże korzystają z usług?

Pakowanie produktów cieszy się dużą popularnością wśród wielu branż, zarówno budowlanej, kosmetycznej, elektronicznej czy spożywczej. Duże sieci handlowe zlecają przepakowywanie towarów z opakowań zbiorczych, dzięki czemu z odpowiednią etykietą mogą one trafić na półki sklepowe. Takie towary są częściej wybierane przez klientów, gdyż najpierw zwraca się uwagę na opakowanie, które musi wyróżniać się spośród innych. Dlatego przedsiębiorcy najpierw zlecają stworzenie projektu opakowania grafikom, a potem firma co-packingowa drukuje je i pakuje w nie poszczególne produkty. W ten sposób przedsiębiorstwo oszczędza na dziale konfekcjonowania i nie musi zatrudniać dodatkowych pracowników ani kupować profesjonalnego sprzętu.

Przepakowywanie produktów ze zniszczonych opakowań

Czasem bywa tak, że zamówiony towar zostaje dostarczony w zniszczonym opakowaniu, które nie nadaje się do wysyłki do klienta. Wtedy przedsiębiorstwo może zlecić ponowne pakowanie produktów do nowych opakowań. Stosuje się zarówno pakowanie do kartonów, jak i foliowanie. Towary, które wykonywane są z kruchych materiałów, takich jak szkło czy gips są dodatkowo zabezpieczane, np. styropianem czy też folią. Korzystanie z profesjonalnej firmy co-packingowej pozwoli uniknąć sytuacji, w których klient otrzymuje wybrakowany lub całkowicie zniszczony towar. Najwyższą jakość usług zapewniają wykwalifikowani pracownicy.

Źródło tekstu http://www.perfectmeridian.pl/