Skip to content Skip to footer

Panele ścienne styropianowe – lekkie, stylowe i łatwe w montażu

Szukasz pomysłu na atrakcyjnie wyglądające ściany w swoim domu? Pomyśl o panelach ściennych ze styropianu – dzięki nim można uzyskać efektowne wykończenie szybko, tanio i niskim kosztem!

Najczęściej panele ścienne kojarzymy z ciężkim gipsem, ale w sprzedaży znajdziemy także lekkie panele ścienne styropianowe. Wykonane z wysokiej jakości styropianu EPS wyróżniają się estetycznym wyglądem i natychmiast przyciągają wzrok unikatowymi wzorami. Dzięki nim można urozmaicić każde pomieszczenie – także samodzielnie, ponieważ ich montaż jest szybki i łatwy.

Przestrzenny efekt na twoich ścianach

W sklepach możemy znaleźć różnorodne panele ścienne styropianowe, które ze względu na swoje wykończenie określane są także jak kasetony ścienne 3D. Do dyspozycji mamy nie tylko kasetony ścienne styropianowe o wzorze cegły, który jest obecnie tak modny, ale znajdziemy też wiele innych interesujących wzorów, na przykład panele o wzorze fali, wzorach przypominających tapicerkę czy wzorach florystycznych lub misternych ornamentach wzorowanych na zabytkowych sztukateriach.

Po zamontowaniu na ścianie kasetony ścienne styropianowe dają efekt przestrzenny, dlatego każda nudna ściana może dzięki nim uzyskać niesamowity wygląd. To kapitalny wybór do salonu, do sypialni czy też na korytarz, czyli tam, gdzie zależy nam najczęściej na uzyskaniu stylowego wyglądu ścian.

Łatwe i szybkie w montażu

Warto także wskazać, że panele ścienne styropianowe są bardzo łatwe w montażu nawet dla osoby nieposiadającej żadnego doświadczenia w tej dziedzinie. Są o wiele lżejsze niż panele wykonane z gipsu, które potrafią ważyć nawet około 5 kilogramów za sztukę. Są także łatwe w przycinaniu – wystarczy tylko ostry nożyk tapicerski. Duże wymiary takie jak 50×50 cm czy 60×60 cm powodują, że można szybko pokryć nimi nawet największe ściany.

Kasetony ścienne 3D montujemy z wykorzystaniem specjalnego kleju do styropianu. Nakładamy go w kilku miejscach na panel, a następnie przykładamy do ściany. Zamontowane panele mogą być także wykończone przez malowanie farbami akrylowymi do styropianu albo farbami lateksowymi na dowolny kolor.

Ile kosztują kasetony ścienne 3D ze styropianu?

Dodatkowym atutem kasetonów ściennych 3D jest ich przystępna cena. Za jeden panel tego rodzaju zapłacimy najczęściej od około 10 do 15 złotych w zależności od wzoru. Zatem metr kwadratowy ściany będzie wtedy kosztował nas od około 40 do 60 złotych w zależności od wielkości paneli.

Zatem kasetony ścienne styropianowe to kapitalny wybór do wielu wnętrz – niskim kosztem możemy nadać wnętrzom niepowtarzalny wygląd!