Skip to content Skip to footer

Pielęgnacja skóry po zabiegu depilacji laserowej

Depilacja laserowa to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów kosmetycznych. Wzmożone zapotrzebowanie obserwuje się w szczególności w okresie jesienno-zimowym. To niezwykle skuteczna technika bezbolesnego usuwania owłosienia. Więcej szczegółów można znaleźć m.in. w Internecie (depilacja laserowa warszawa).

Kto powinien skorzystać z zabiegu depilacji laserowej warszawa?

Depilacji laserowej (np. depilacja laserowa warszawa) przeznaczony jest szczególnie dla tych osób, u których bardzo często pojawiają się różnego rodzaju podrażnienia np. zapalenie mieszków włosowych po stosowaniu depilatora elektrycznego.

Nie jest to tania metoda (ceny można sprawdzić po wpisaniu w wyszukiwarce frazy np. depilacja laserowa warszawa), jednak po kilku zabiegach można mieć spodziewać się niezwykle zadowalających efektów.

Regularna depilacja laserowa warszawa to podstawa

Niezwykle ważnym elementem, wpływającym na efektywność zabiegu depilacji laserowej warszawa jest pilnowanie odstępów między kolejnymi sesjami w salonie kosmetycznym. Nieregularność przeprowadzania zabiegów (spowodowana np. znacznym wydłużeniem przerw pomiędzy kolejnymi zabiegami, może w znaczący sposób osłabić efekt).

Z kolei skrócenie odstępu pomiędzy sesjami nie jest wskazane, ponieważ możemy nie utrafić w odpowiednią fazę wzrostu włosków, w której są niszczone przez laser (włoski mogą nie przejść z fazy uśpienia do fazy aktywnego wzrostu).

Jak postępować po zabiegu depilacji laserowej

Niezwykle ważnym elementem zabiegu depilacji laserowej jest bezwzględne chronienie skóry minimum przez 2 tygodnie po zabiegu (licząc od dnia wykonania). Skóra musi być zabezpieczona przed słońcem, ponieważ działanie promieniowania UV może doprowadzić do wystąpienia poparzeń słonecznych, a nawet do powstania przebarwień.

Co więcej, przez kilka dni po zabiegu należy również unikać substancji, które mogłyby wywołać np. podrażnienia skóry (w tym m.in. toników na bazie alkoholu czy dezodorantów). Ulgę po zabiegu może przynieść stosowanie np. krem Alantan oraz filtru z wysoką ochroną (SPF 50).

Krem Alantan złagodzi obrzęk okołomieszkowy, który często towarzyszy depilacji. Zwykle jednak znika on już po kilku godzinach od zabiegu.

Czego unikać bezpośrednio po zabiegu depilacji laserowej?

Zaraz po zabiegu unikajmy:

  • gorących kąpieli,
  • korzystania z sauny/basenu/solarium,
  • produktów kosmetycznych zawierających w składzie alkohol, spirytus,
  • przez kolejne 2 tygodnie od zabiegu depilacji laserowej, zdecydowanie nie wolno wykonywać złuszczania naskórka i peelingów,
  • do trzech tygodni po zabiegu nie należy się opalać (niewskazane jest także stosowanie samoopalaczy).