Skip to content Skip to footer

Salon sukien ślubnych – miejsce, o którym marzy nie tylko mała dziewczynka

Salon sukni ślubnych to miejsce, do którego warto udać się na kilka miesięcy przed ślubem. Nawet jeżeli przyszła Panna Młoda zdecyduje się na uszycie sukni. Dlaczego? O tym w dalszej części tekstu.

Salon sukien ślubnych

Odpowiedź na pytanie zawarte na wstępie jest wręcz oczywiste. Tylko salon sukien ślubnych daje możliwość przymierzenia wszystkich dostępnych fasonów i modeli ślubnych kreacji. Dlaczego jest to takie ważne? Dlatego, że często wyobrażenia o sukni, które kreowały się w głowach przyszłych mężatek, mijają się z celem po przymierzeniu „sukni marzeń”. Bardzo często zdarza się, że kobieta, która od zawsze szła w zaparte i twierdziła, że w dniu ślubu wybierze model princesski – rezygnuje z niego po przymierzeniu. Często jest tak, że idąc z konkretnym planem sukni, zmienia się zdanie po przymierzeniu zupełnie innej. Miał być tiul a okazuje się, że suknia marzeń wykonana jest z organzy i koronki. Miała być princesska, a wybór pada jednak na wspaniałą i dopasowaną rybkę.

Suknia ślubna dla każdej Pani Młodej jest najważniejsza, dlatego warto przymierzać różne fasony, by przekonać się w czym tak naprawdę dobrze się wygląda. I żadna krawcowa nie pokaże aż tyle modeli, co właśnie salon sukni ślubnych.

Najpiękniejsze suknie ślubne

Jakie są najpiękniejsze suknie ślubne? Zdawałoby się, że wszystkie mają coś w sobie, co przyciąga uwagę. W końcu zawsze każdą Panną Młodą goście są zachwyceni. A jakie suknie są najpiękniejsze i ponadczasowe?

Princesska – suknia prawdziwej księżniczki

Princesska – czyli obszerna suknia z tiulowym dołem i mocno błyszczącą górą – to model, w którym zakochują się wszystkie małe dziewczynki. Z czasem oczywiście gusta się zmieniają, jednak princesski to i tak wciąż najczęściej wybierany model sukni ślubnej. Taka suknia jest piękna, idealnie podkreśla talię, chowa brzuszek i sprawia, że Pani Młoda wygląda oszałamiająco.

Preferowany materiał na dół sukni: tiul.

Fason A – mniejsza księżniczka

Dla kobiet, które wręcz gubią się w obszernej princessce, idealnym modelem jest suknia o kształcie litery A. Taka suknia podkreśla figurę – wcięcie w talii, biust. Jest wygodna i nie tak obszerna jak princesska. Fason A daje również wiele możliwości łączenia materiałów.

Preferowany materiał na dół sukni: tiul, muślin, organza, szyfon, satyna.

Obie, wyżej wymienione suknie, mogą posiadać mocno zdobioną górę. Koronka i cekiny, koronka i kamyczki, długi rękaw czy mocno wycięte plecy. Wszystko pasuje do tych modeli i Pani Młoda wygląda w nich zawsze pięknie. Te dwa modele są więc najbardziej uniwersalne i to właśnie w nich, Panny Młode wyglądają najpiękniej.