Skip to content Skip to footer

Pojemniki plastikowe duże zamykane

W logistyce bardzo ważne jest zachowanie standardu, w przypadku kiedy przewozimy bardzo dużo towaru. Najbardziej powszechnym standaryzowanym środkiem w logistyce, jest paleta EURO. Sama paleta nie zawsze gwarantuje jednak, że można sprawnie przetransportować każdy ładunek.

Pojemniki plastikowe duże zamykane

Pojemniki plastikowe duże zamykane, doskonale nadają się do przewożenia materiałów sypkich oraz cieczy. Takie pojemniki plastikowe występują w dwóch głównych postaciach. Pierwszą jest pojemnik, który jest po prostu pojemnikiem, i przed załadowaniem go towarem należy umieścić go na palecie EURO. Drugą to pojemnik i paleta w jednym. Druga forma jest wygodniejsza w użytkowaniu w 90% przypadków.

Dla wielu osób plastik nie wydaje się solidnym tworzywem, ale wbrew pozorom polimery wykorzystywane do produkcji pojemników logistycznych są wytrzymałe oraz lekkie. Mają również zalety dodatkowe.

Zamykane pojemniki plastikowe służyć mogą do przewożenia substancji chemicznie aktywnych lub takich, które do transportu wymagają opakowań, o mało reaktywnych ścianach.

Skrzynka plastikowa zamykana

Skrzynka plastikowa zamykana jest dobrym rozwiązaniem, kiedy transportujemy towar, który nie może być szczelnie zamknięty. W dużej mierze z takich pojemników korzysta branża spożywcza.

Duże oraz małe skrzynie plastikowe są w nieustannym obrocie, zarówno w przypadku transportu detalicznego, jak i hurtowego. Niezależnie od tego, czy przewozimy owoce i warzywa, czy mięso i ryby, tworzywa sztuczne nadają się do tego idealnie.

Plastik kontra metal i drewno

Plastik często bywa przedstawiany jako rywal pojemników drewnianych oraz metalowych. W rzeczywistości wszystkie te tworzywa są w logistyce potrzebne i w dającej się przewidzieć przyszłości będą wykorzystywane.

Dwie największe zalety plastiku to niska waga oraz brak reaktywności chemicznej w kontakcie z większością materiałów, jakie przyjdzie nam przewozić (jest dzięki temu również odporny na korozję). Metal jest bardzo wytrzymały, ale jest ciężki oraz ulega korozji. Drewno jest uważane za materiał najbardziej ekologiczny, ale niestety nie należy do trwałych, jest wrażliwy na czynniki środowiskowe, a jego odporność chemiczna jest w porównaniu z plastikiem niewielka.