Skip to content Skip to footer

Praktyczne i poręczne wózki do sprzątania? Czy to w ogóle może iść w parze?

Odpowiadając na powyższe pytanie – tak! Wózki do sprzątania mogą być i praktyczne, i poręczne, i pojemne! Zestawy do sprzątania to coś, co powinna mieć każdy konserwator powierzchni płaskich, wykonujący swoją pracę na sporych obiektach.

Dla kogo zestawy sprzątające?

Zestawy sprzątające, w skład których wchodzą między innymi mopy i pojemniki na wodę, to jedne z najczęściej wybieranych sprzętów do utrzymywania porządku w szkołach, szpitalach czy większych zakładach pracy.

Takie zestawy do sprzątania, wyposażone są w system udogodnień, dzięki którym praca jest wydajniejsza i łatwiejsza. Wózki do sprzątania, oferowane na stronie http://mopy-ceg.pl/, wykonane są z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, przytwierdzonego do solidnego stelaża. Dzięki temu są stabilne i w stu procentach bezpieczne w użytkowaniu. Nie są bardzo duże i spokojnie mogą zmieścić się do windy. Nie trzeba zatem martwić się o to, że nie uda się dotrzeć na ostatnie Pietro szpitala czy innego zakładu pracy. Ich gabaryty spokojnie pozwalają na to, by zmieścić się do większości wind.

Na spodzie wózka znajdują się skrętne i bezpieczne kółeczka, pokryte gumą. Guma idealnie wycisza cały sprzęt sprzątający i zapobiega porysowaniu podłogi (bez względu na to, czy jest to drewno, parkiet, panele czy terakota). Dodatkowo dzięki kółeczkom, zestawy sprzątające są łatwe w obsłudze i można przemieszczać się nimi nawet po sporych powierzchniowo obiektach.

Wózki sprzątające są również bardzo zdrowe dla kręgosłupa. Odciążają go. Kobieta lub mężczyzna, obsługując taki wózek, nie musi dźwigać ciężkich wiader z wodą, nie musi zbierać i nosić coraz cięższych worków na śmieci. Nie musi również nosić ze sobą różnego rodzaju środków chemicznych (a to do kurzy, to do mycia okien, to do podłóg czy do toalety). Dzięki temu dba o swoje zdrowie, nie dopuszczając do nienadwyrężenia kręgosłupa, przez noszenie dodatkowych ciężarów przez cały dzień.

Wózki do sprzątania

W skład wózków sprzątających wchodzi wiele udogodnień. Są to między innymi:

  • Wiadra na wodę czystą i brudną,
  • Wyrzynarka do mopa płaskiego lub okrągłego,
  • Uchwyt lub pojemnik na śmieci i odpady,
  • Półki i koszyczki na detergenty, ręczniki, ściereczki,
  • haczyki i uchwyty na dodatkowe mopy, szczotki, szufelki.

Dzięki takiej budowie, zestawy sprzątające są pojemne i naprawdę praktyczne. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie jest sporo sprzątania każdego dnia. Wózki do sprzątania to coś, co powinien zapewnić pracownikom każdy pracodawca.