Skip to content Skip to footer

Torebka najlepszą przyjaciółką kobiety

Oczywistym jest, że moda na torebki nigdy nie przeminie. Trudno tu tak naprawdę o modzie mówić, kiedy jest to jeden z najbardziej praktycznych dodatków kobiecej kreacji. Zmienia się jedynie jego wygląd, który obecnie idealnie wpisuje się w nowoczesne trendy pełne minimalizmu, form geometrycznych i prostoty. Torebki damskie to dodatek tyleż praktyczny, co stylowy.

Na zagubione kluczyki i podręczne kosmetyki

Torebki na pasku lub bez, duże, małe, kolorowe lub jednobarwne – wszystkie one pełnią jedną funkcję: pozwalają wygodnie i w subtelny sposób przenosić niezbędne każdej kobiecie rzeczy: telefon, portfel, kluczyki do samochodu, chusteczki, lusterko i niezbędne kosmetyki. Sprawdzają się zarówno do pracy, jak i na imprezę. Dzięki różnorodności rozmiarów i kształtów wpasowują się w każdą przestrzeń i pasują do każdej sylwetki. Mniejsze torebki damskie pasują przede wszystkim do kreacji eleganckich: wraz z sukienką czy garniturem nadają wdzięk i szyk każdej kobiecie. Z kolei te większych gabarytów to propozycja dla odważnych, lubiących zwracać na siebie uwagę. Duża torebka na pasku pomieści wszystkie niezbędne rzeczy, a dodatkowo idealnie wpisze się w nowoczesne trendy.

Ponadczasowa skóra

Nie ma drugiej tak uniwersalnej i ponadczasowej, jak torebka skórzana. Skóra zapewnia wytrzymałość i łatwość w utrzymaniu w czystości. Skóra to też niepowtarzalny design, pozwalający stworzyć wyjątkowe kreacje na niemal każdą okazję. Podczas, gdy dawniej skórzana torebka kojarzyła się raczej ze zwykłą, prostą i dodatkowo czarną, dziś skórzane torebki to feeria barw i mnogość kształtów i rozmiarów – wszystko razem tworzące niezwykle modne rozwiązania. Skóra dobrze czuje się w geometrycznych formach, w minimalistycznym wydaniu, w stylu powściągliwym, jak i wyrazistym. Skórzane torebki w kształcie klepsydry, okrągłe, półksiężycowate, niczym starożytna piramida – to tylko kilka przykładów tego, czym dziś jest torebka.

Z paskiem czy bez

Poza różnorodnym kształtem, rozmiarem, kolorem i materiałem, wyróżnić można torebki na pasku, bądź bez. Te pierwsze to przede wszystkim wygodne rozwiązanie na co dzień, ale i od święta. Szeroki i długi pasek pozwala przełożyć torebkę przez ramię, co jest szczególnie wygodne, gdy znajduje się w niej sporo rzeczy. Drugie sprawdzają się przede wszystkim jako tak zwane kopertówki, choć i wśród nich często znaleźć można takie z chowanym paskiem z łańcuszka lub cienkiego sznurka. Pasują idealnie do eleganckich wieczorowych kreacji, ale i tych romantycznych i zwiewnych.