Skip to content Skip to footer

Prezenty dla gości

Od niepamiętnych czasów śluby świętowane są hucznie. Przyjęcia weselne w naszej kulturze do dzisiaj rzadko bywają skromne. Jednak na przestrzeni lat ich charakter zdecydowanie się zmieniał. Dzisiejsze wesela są znacznie bardziej eleganckie niż te sprzed pięćdziesięciu lat. Państwo młodzi coraz częściej zastanawiają się również jak można umilić czas gościom albo sprawić, że zapamiętają oni nasze wesele na długo. Powszechną praktyką staje się zatem wręczanie gościom drobnych upominków w ramach podziękowania za to, że byli z młodymi w ich wyjątkowym dniu. Jakie prezenty sprawdzają się w tej roli najlepiej?

Zdjęcia

Ładną pamiątką, dzięki której goście będą mogli zachować wspomnienia z wesela są zdjęcia z państwem młodymi. Może się wydawać logistycznie bardzo trudne wręczanie fotografii ludziom wychodzącym z wesela – nawet w erze szybkich zdjęć cyfrowych fotograf potrzebuje trochę czasu aby wyretuszować, obrobić i wywołać swoje dzieła. Rozwiązaniem tego problemu są coraz popularniejsze na przyjęciach fotobudki. Zdjęcia robione przy ich pomocy może nie są najdoskonalszej jakości, ale za to można je wydrukować od razu, więc każdy gość, który robi sobie w ten sposób fotografię może zabrać ją jako pamiątkę do domu.

Ciasto i alkohol

Popularnym, ale miłym prezentem dla gości wychodzących z wesela jest ciasto i alkohol. Tym pierwszym często nie zdążą się poczęstować podczas przyjęcia, zwłaszcza jeśli podane jest kilka ciepłych obfitych posiłków. Jeżeli więc zapakujemy je im do domu, będą mogli cieszyć się słodkim śniadaniem następnego dnia.
Jednak ciasto trzeba odpowiednio zapakować, najlepiej w ładne pudełko. Warto odszukać, gdzie w naszym mieście działa producent opakowań i bezpośrednio z nim omówić projekt pudełka. świetnie, gdyby znalazły się na nim inicjały lub imiona państwa młodych i krótki tekst podziękowania gościom za przybycie. Dobry producent opakowań doradzi nam jak powinien wyglądać taki projekt i będziemy mogli zamówić u niego pudełka dla gości.
Wręczanie gościom ciasta i alkoholu ma również wymiar praktyczny. Niemalże zawsze na wesele zamawiana jest taka ilość słodyczy, która nie jest przejedzona. Ciasto mogłoby się wówczas zwyczajnie zmarnować, dużo lepszym pomysłem jest zatem rozdanie go. Alkohol ma co prawda dłuższą datę przydatności do spożycia, ale i tak zamawiamy jest często w ogromnych ilościach, aby na pewno go nie brakło i państwo młodzi mieliby problem z przechowywaniem po weselu kilku skrzynek wódki, zwłaszcza jeśli mieszkają w niewielkim lokum w bloku.

Więcej na stronie torby z nadrukiem mmflex.pl