Skip to content Skip to footer

Przygotowanie kinderbalu

Dla każdego rodzica ważnym dniem w roku są urodziny dziecka. Zwykle dorośli organizują z tej okazji przyjęcie, by mały człowiek mógł w otoczeniu gości celebrować rocznicę swoich narodzin. Jak przygotować kinderbal? Na co zwrócić uwagę?

Wybór miejsca i zaproszenie gości

Pierwszy etap przygotowań powinien rozpocząć się około 3 tygodnie przed dniem imprezy. Przede wszystkim trzeba zdecydować się, gdzie zorganizować kiderbal. Urodziny dla dzieci można obchodzić w domu, ale popularne w ostatnim czasie jest również rezerwowanie miejsca w jakimś lokalu. Może to być to sala zabaw, park trampolin, restauracja, a nawet basen, kino czy stadion piłkarski. Wszystko zależy od tego, ile wynosi średnia wieku uczestników zabawy oraz jakie zainteresowania przejawia jubilat.

Osobną kwestią jest zaproszenie gości. Warto wcześniej ustalić z pociechą, z kim chce świętować tak ważny dla niego dzień. Zaproszenia można stworzyć samemu lub kupić gotowe egzemplarze i wypełnić je. Powinny one zawierać imię solenizanta, a także datę, godzinę i miejsce imprezy (dokładny adres).

Zabawa i muzyka

Najważniejszą sprawą na urodzinach dla dzieci jest zaplanowanie odpowiednich atrakcji. Chodzi tu o zabawy czy tańce przy muzyce, które wypełnią czas kilkulatkom i sprawią, że maluchy będą zadowolone. W momencie, gdy na imprezie zjawi się spora grupa dzieci, trzeba zadbać o to, aby nie nudziły się.

Jeśli rodzice jubilata nie czują się na siłach, by samodzielnie prowadzić tego typu przyjęcia, mogą skorzystać z pomocy fachowców. Do zorganizowania urodzin dla dzieci można dziś wynająć animatora. Osoba taka zapewni atrakcje i sprawi, że maluchy przyjemnie spędzą czas, a rodzice będą mieć chwilę oddechu.

Przydatne produkty

Planując urodziny dla dzieci, trzeba liczyć się z koniecznością zakupu kilku rzeczy. Na pewno nie można zapomnieć o produktach spożywczych. Najważniejszy jest oczywiście tort, a ponadto gościom trzeba zapewnić poczęstunek i napoje. Mogą to być owoce, kanapki, zdrowe przekąski i słodycze.

Poza tym przydadzą się również urodzinowe akcesoria. Oprócz świeczek na tort potrzebne będą balony i serpentyny, które pozwolą na udekorowanie pomieszczenia. Dodatkowo warto zakupić jednorazowe talerzyki, kubeczki czy serwetki. Z okazji urodzin dla dzieci można wybrać kolorowe wersje, np. z postaciami z bajek.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju.