Skip to content Skip to footer

Jak prawidłowo nałożyć krem BB?

Krem BB to bardzo użyteczny i funkcjonalny produkt, gdyż można go używać codziennie bez obaw o to, że negatywnie wpłynie on na stan cery. Jego moc kryje się w tym, że upiększa i pielęgnuje twarz za jednym zamachem. Należy jednak poprawnie go zaaplikować, aby osiągnąć idealny efekt – a jak to zrobić?

Przygotowanie do makijażu

Większość kobiet poprzedza wykonanie makijażu codzienną pielęgnacją twarzy. Teoretycznie taki krem upiększający można nałożyć bezpośrednio na skórę, ale jednak warto ją wcześniej czymś zabezpieczyć, aby substancje koloryzujące nie przeniknęły do porów.

Jeżeli jednak kobieta zdecyduje się na aplikację toniku, serum bądź jakiegoś kremu na dzień, powinna odczekać przynajmniej kilka (najlepiej kilkanaście minut), zanim nałoży krem BB. W przeciwnym wypadku może się on zważyć.

Najlepsza metoda nakładania

Dowolną ilość kremu należy nałożyć w formie małych plamek na policzki, czoło, okolice brody oraz nos i następnie zacząć go wklepywać. Kremów BB nie powinno się bowiem rozsmarowywać na twarzy jak zwykłych kremów pielęgnacyjnych.

Zaaplikowany w ten sposób kosmetyk będzie wyglądać bardziej naturalnie. Jeżeli natomiast okaże się, że niektóre elementy skóry wymagają dodatkowego krycia, wystarczy dołożyć odrobinę produktu i raz jeszcze wklepać go w niedoskonałości.

Gąbeczka zamiast palców

Większość kobiet przywykła do nakładania kolorowych kosmetyków do twarzy palcami, ale jednak znacznie lepsze efekty można uzyskać z pomocą specjalnie przeznaczonych do tego celu narzędzi. Niekoniecznie muszą to być pędzle.

Wizażystki zgodnie przyznają, że najlepszym narzędziem do nakładania zarówno podkładów, jak i kremów BB są małe gąbeczki, które teraz można dostać w każdej drogerii. Wklepując nimi preparat w twarz, uzyskuje się najbardziej naturalny i estetyczny efekt.

Wykończenie makijażu

Aby krem BB utrzymał się na twarzy przez cały dzień lub noc, warto utrwalić go niewielką ilością pudru. Dobrze sprawdzi się tutaj puder transparentny. Dzięki temu, że nie ma koloru, nie zmienia barwy samego kremu.

Zanim jednak przykryje się makijaż kolejną warstwą pudru, należy poczekać, aż krem dobrze się wchłonie. Zazwyczaj trwa to kilka minut. Kosmetyk musi porządnie osadzić się na twarzy, bo w przeciwnym wypadku istnieje ryzyko ściągnięcia go pędzlem.

Kremy bb dostępne są w ofercie Kosmetykizameryki.pl