Skip to content Skip to footer

Skup metali szlachetnych okiem laika

Metale szlachetne w swoim domu posiada większość z nas. Nie zawsze jednak z nich korzystamy. Czasem wręcz chciałoby się ich pozbyć. Okazuje się, że można to zrobić w prosty i szybki sposób, a przy okazji otrzymać dodatkowe pieniądze. Skup metali szlachetnych to rozwiązanie dla osób, które nie potrzebują już starego srebra czy złota i chcą zarobić. Warto dowiedzieć się więcej na temat zalet takiego rozwiązania.

Na czym polega skup metali szlachetnych?

Skup metali szlachetnych pozwala na wymianę niepotrzebnych rzeczy na pieniądze. Odbywa się najczęściej w sklepach jubilerskich, jednak znana jest również praktyka ogłaszania się w internecie. Warto zauważyć, że jest to rozwiązanie szybkie i bezproblemowe. Wystarczy przyjść do skupu, pokazać specjaliście swoje przedmioty i czekać na wycenę. Rzeczoznawca oceni jakość metalu i dokładnie go zważy. Na tej podstawie wypłaci nam pieniądze. Skupy metali szlachetnych czekają na klientów, ponieważ zapotrzebowanie na surowce wykorzystywane do dalszych prac jest ogromne.

Skup srebra

Z pozoru niepotrzebne już do niczego srebrne sztućce czy biżuteria, która wyszła już z mody może stać się przydatna do dalszego przerobu. Skupy oferują fachową pomoc w tej dziedzinie i indywidualną wycenę. Gotówkę otrzymuje się na miejscu do ręki, jest to więc szybki sposób na zarobek. Najczęściej występujące próby srebra to 750, 800, 875, 916, 925 i 999. Od jakości materiału zależy wartość sprzedaży.

Skup platyny

Do skupu można również przynieść platynę. W większości przypadków nada się złom platynowy pod różną postacią. Chodzi tu przede wszystkim o przeróżne druty, blaszki, siatki, tygle czy biżuterię. większość z tych przedmiotów posiada każdy z nas, dlatego jest to rozwiązanie jeszcze bardziej powszechne niż w przypadku skupu srebra. Platyna jest jednym z najdroższych metali szlachetnych, stąd jej potoczna nazwa „białe złoto”. W historii zdarzało się, że jej cena była wyższa od złota. Dziś, mimo że nie jest aż tak kolorowo, platyna pozwala zarobić ładne pieniądze.

Zalety skorzystania z usług skupów metali szlachetnych

Skupy metali szlachetnych, w tym między innymi srebra i platyny, to przede wszystkim rozwiązanie umożliwiające zarobek w krótkim czasie. Nie ważne ile materiału posiadamy – sprzedać można już niewielką ilość. Bardzo ważne jest to, że w skupie pieniądze otrzymuje się od ręki. W każdym mieście istnieją miejsca, do których można udać się w celu sprzedaży, więc jest to również rozwiązanie niezwykle dostępne i korzystne dla obu stron dokonujących transakcji.

Artykuł przygotowany we współpracy z http://zlomweglika.pl/skup-metali-szlachetnych