Skip to content Skip to footer

Soki owocowe – pyszne i zdrowe

Smak lata zamknięty w butelce? To możliwe dzięki naturalnym syropom owocowym. Już odrobina tego kolorowego płynu przywoła pozytywne wspomnienia ciepłych dni.

Syropy owocowe

Są zdrową alternatywą dla napojów o nienaturalnej barwie z mnóstwem konserwantów w składzie. Ich prosty skład zadowoli każdego, pyszny smak uleczy z zimowej chandry, a moc witamin zwalczy każde przeziębienie.
Można je dodawać do wody, herbaty lub deserów. Niektórzy na ich bazie serwują pyszne, kolorowe drinki. Ilość dodawanego syropu można zmieniać, dzięki temu za każdym razem możemy się raczyć napojem o innej intensywności smaku.

Producent syropów owocowych — wiem, co piję

Producenci najlepszych marek korzystają z tradycyjnych receptur, aby stworzyć najlepszy produkt. W takim napoju nie ma sztucznych barwników i konserwantów. Skład jest jasny i prosty.


Przed przystąpieniem do produkcji wybierane są najlepsze owoce. Jakość owoców przekłada się na właściwości syropu. Kolejnym etapem jest ich tłoczenie na zimno, tak powstaje sok. Sok jest delikatnie podgrzewany i przychodzi kolej na cukier. Jego ilość jest modyfikowana do niezbędnego minimum, ale nie można pominąć tego etapu. W ostatnim etapie prowadzona jest pasteryzacja.

Producent syropów owocowych — wybierz najlepsze

Na rynku można spotkać wielu producentów syropów owocowych. Nie każdy jednak stawia na jakość produktu. Niektórzy używają barwników i dodatków smakowych, aby barwa była bardziej intensywna, a smak jeszcze lepszy. Niestety taki napój zamiast zdrowych minerałów i witamin dostarcza nam niepotrzebnych substancji. Warto zawsze czytać etykiety, prosty skład jest dla nas najlepszy.


Najlepsze produkty są mętne i mają osad. Te dwie cechy świadczą o naturalności syropu. Można je bez obaw podawać dzieciom. Posiadają wiele właściwości odżywczych i witamin. Syropy z malin lub owoców czarnego bzu pomagają zwalczyć przeziębienie. Są źródłem wielu witamin i minerałów, dzięki czemu usprawniają pracę organizmu. Niewielka ilość syropu jest w stanie poprawić nam samopoczucie.