Skip to content Skip to footer

Gdzie spieniężyć uszkodzoną lub nieużywaną biżuterię?

Na polskim rynku znaleźć można wiele firm specjalizujących się skupem metali szlachetnych, w których skład wchodzi np. złoto lub srebro. Będąc posiadaczem choćby niewielkich ilości tych metali można skorzystać z usług sklepów zajmujących się ich skupem i spieniężyć nieużywane lub uszkodzone kosztowności. Skup złota, srebra czy monet staje się coraz bardzie popularnym środkiem odzyskiwania elementów wykonanych z metali szlachetnych. Skupione przez sklep metale przetapiane są na inne wyroby jubilerskie lub elementy wykorzystywane w przemyśle elektrycznym i elektrotechnicznym.

Cenny kruszec – złoto

Lata temu metal szlachetny zwany złotem wykorzystywany był do tworzenia elementów sztuki oraz przedmiotów rzemiosła artystycznego. W obecnych czasach jest ono głównie wykorzystywane jako środek płatniczy lub dobro inwestycyjne. Skup złota jest zatem jednym z głównych rynków pozyskiwania wtórnego złota. Coraz częściej złoto odnajduje swoje zastosowanie w przemyśle budowlanym, a także sektorze elektronicznym. Jednym z bardziej imponujących zastosowań tego metalu szlachetnego jest wykorzystanie jego właściwości do odbijania promieni słonecznych. Złoto charakteryzuje się bowiem wysokimi właściwościami odbijania światła. Już bardzo cienka warstwa złota może być wykorzystywana do pokrycia powierzchni szyb okiennych. Tworzy się wtedy efekt lustra, który odbija promienie słoneczne nie pozwalając dostawać im się do wnętrza budynku.

Skup srebra sposobem pozyskania niezbędnego tworzywa

Srebro jest metalem szeroko rozpowszechnionym nie tylko w branży jubilerskiej, ale również w różnych sektorach przemysłu. Wiele działów przemysłu korzysta z wyjątkowych właściwości srebra, lecz najlepiej sprawdza się w dziale elektroniki. W tym obszarze srebro jest używane do produkcji styków elektrycznych, które w drugiej kolejności używane są do produkcji klawiatur komputerowych. Kolejnymi sektorami przemysłu, w których wykorzystywane jest srebro to budownictwo – dzięki srebru tworzy się tak zwane spoiwa lutnicze oraz łuki elektryczne. Nierzadko jego domieszki wchodzą także w skład surowca, z którego produkowane są lustra oraz pewne elementy aparatów fotograficznych.
Posiadając zatem nieużywane elementy wykonane ze srebra najlepiej sprawdzi się skup srebra, w który spieniężymy kosztowności.

Sklepy numizmatyczne – skup monet

Będąc posiadaczem starych monet z czasów PRL-u czy czasów międzywojennych można zdecydować się na ich sprzedaż. Niepotrzebne monety z pewnością zainteresują kolekcjonerów czy pasjonatów monet, które już wyszły z powszechnego obiegu.

Więcej na stronie http://www.coinart.pl/skup.php