Skip to content Skip to footer

Starzenie się skóry twarzy – przyczyny i objawy

Popularność zabiegów medycyny estetycznej wciąż rośnie. Jednym z najchętniej wybieranych jest lifting twarzy – mało inwazyjny i bezbolesny, a przynoszący doskonałe efekty, jeśli chodzi o redukcję oznak starzenia. Na czym polega, jakie korzyści oferuje, kiedy warto z niego skorzystać?

Starzenie się skóry twarzy – przyczyny i objawy

Pierwsze oznaki starzenia się skóry są widoczne już w okolicy trzydziestego roku życia. Skóra staje się słabsza, mniej elastyczna, mogą uwidocznić się pierwsze zmarszczki. Z wiekiem ten proces znacznie przyspiesza, a zmiany w wyglądzie skóry twarzy są coraz wyraźniejsze. Zmarszczki stają się głębsze, skóra wokół powiek zaczyna obwisać, marszczy się też w okolicy policzków czy na brodzie. Owal twarzy staje się mniej wyraźny.Co jest przyczyną tych zmian? Przede wszystkim zmniejszająca się z wiekiem produkcja kolagenu. To on odpowiada za siłę i sprężystość skóry – im go mniej, tym jest delikatniejsza i podatna na marszczenie się.

Naturalne sposoby na spowolnienie procesu starzenia się skóry

Jak odsunąć proces starzenia się w czasie i jak najdłużej cieszyć się piękną, młodą skórą? Najlepiej w tej kwestii sprawdzi się profilaktyka. Warto jeszcze przed trzydziestką wprowadzić do codziennej pielęgnacji krem przeciwzmarszczkowy oraz specjalny krem przeznaczony do szczególnie wrażliwych na oznaki starzenia się okolicy oczu. Pozytywny wpływ na wygląd skóry będą miały również odpowiednie nawodnienie, zdrowa, zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna.Niestety, nawet połączenie dobrych genów ze zdrowym trybem życia nie sprawią, że skóra będzie wiecznie młoda. Proces starzenia się można spowolnić, ale nie zatrzymać. Na szczęście jego efekty może zredukować medycyna estetyczna.

Dlaczego warto skorzystać z liftingu skóry twarzy?

Jeśli skóra stała się obwisła, a owal twarzy jest znacznie mnie wyraźny, warto skonsultować się z lekarzem medycyny estetycznej. Polecanym w tym przypadku zabiegiem jest zwłaszcza lifting twarzy.Podczas liftingu, lekarz chirurg nacina skórę w mało widocznych miejscach (najczęściej w naturalnych zagłębieniach) i naciąga ją, by skorygować kształt twarzy. Tą metodą przywraca skórze wygląd zdrowej, jędrnej i młodej – twarz po zabiegu sprawia wrażenie młodszej o kilka, a nawet kilkanaście lat. Lifting twarzy jest w pełni bezpieczny, wykonywany w znieczuleniu ogólnym, mało inwazyjny.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.