Skip to content Skip to footer

Czym się kierować przy zakupie kremu do twarzy?

Krem do twarzy to kosmetyk, bez którego nie sposób się obyć na co dzień. Nawilża, regeneruje, pomaga zachować ładny, zdrowy wygląd skóry. W przypadku cery problematycznej pomaga zredukować problemy i przywrócić równowagę. Jak wybrać krem najlepszy dla siebie?

Dobrze zaplanowana pielęgnacja – sposób na piękną cerę

Choć o tym, czy skóra ma tendencję do przesuszania się, czy raczej się błyszczy, czy ma skłonność do trądziku albo alergii, decydują geny, to bardzo duży wpływ na jej wygląd mają także inne czynniki: zanieczyszczenie powietrza, dieta, odpowiednie nawodnienie, właściwa pielęgnacja. Codzienne zabiegi związane z pielęgnacją cery muszą odpowiadać jej potrzebom i wiekowi. Cerę zmęczoną i suchą należy przede wszystkim nawilżyć, tę przetłuszczającą się – dokładnie oczyszczać, skóra dojrzała potrzebuje regeneracji i produktów redukujących zmarszczki.

Jakie kremy do twarzy sprawdzą się najlepiej?

W kosmetyczce każdej kobiety powinien znaleźć się dopasowanych do jej potrzeb krem do twarzy. Jego zadaniem jest zabezpieczyć skórę przed utratą wody, nawilżyć i odżywić, a w przypadku cery dojrzałej także zmniejszyć ryzyko tworzenia się zmarszczek i zredukować te już istniejące. Na co zwracać uwagę, wybierając kremy do twarzy? Przede wszystkim należy dopasować kosmetyk do typu cery. Producenci zwykle oferują różne produkty do różnych rodzajów skóry: silnie natłuszczające do skóry suchej i pozbawionej blasku, lekkie, szybko się wchłaniające do cery przetłuszczającej się, chłodzące i zmniejszające stan zapalny dla cery zmagającej się z podrażnieniem, regulujące poziom wydzielania sebum i przeciwzapalne dla cery trądzikowej.

Gdzie kupić dobrej jakości krem do twarzy?

Oferta producentów, jeśli chodzi o kremy do twarzy, stale się poszerza. Aby wybrać dobrej jakości produkt, warto czytać składy, a także sprawdzać umieszczone na opakowaniu certyfikaty czy wyróżnienia za jakość.Warto też robić zakupy w zaufanej, współpracującej z renomowanymi producentami drogerii, czy to stacjonarnej, czy internetowej. Na miejscu można liczyć na starannie dobrany asortyment, ale także na fachową poradę kosmetolożki, która pomoże w doborze kosmetyku do rodzaju cery i jej indywidualnych potrzeb.

Kremy do twarzy dostępne są w ofercie Kosmetykizameryki.pl.