Skip to content Skip to footer

Szklane balustrady w domu

Szkło to znakomity materiał stosowany chętnie w wielu projektach. Dawniej kojarzyło się ono głównie z drzwiami i oknami. Obecnie elementy szklane często łączone są z różnymi materiałami. Połączenie takie daje niesamowity efekt końcowy.

Bezpieczeństwo i estetyka

Balustrady całoszklane cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Wbrew pozorom, szkło stosowane w balustradach jest niesamowicie wytrzymałym materiałem. Najbezpieczniej jest korzystać ze szkła hartowanego, które w przypadku ewentualnego uszkodzenia stłucze się na nieostre i małe kawałki. Rozwiązanie takie zapewnia dodatkowe zabezpieczenie w przypadku ewentualnego wypadku.

Szklane barierki są doskonałym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi. Wytrzymały materiał znakomicie zabezpieczy dziecko przed wypadnięciem. Dodatkowo szkło jest dość śliskim materiałem, dlatego skutecznie uniemożliwia dziecku wspinaczkę.

Montaż balustrad

Balustrady całoszklane powiększają pomieszczenia, jednak niesamowicie ważne jest odpowiednie zamontowanie szkła. Tylko dobry montaż balustrad jest gwarancją bezpieczeństwa. Balustrady całoszklane na schodach są często montowane za pomocą łączników punktowych. Metoda ta polega na wywierceniu w taflach szkła odpowiednich otworów, a następnie umieszczeniu w nich rotuł punktowych. Mają one za zadanie zapewnienie konstrukcji stabilności.

Drugą popularną metodą montażu jest użycie łączników liniowych. Niezmiernie istotne jest odpowiednie umieszczenie tafli w listwie znajdującej się na dole konstrukcji. Dzięki temu całość zyska odpowiednią stabilność.

Nie tylko do wnętrz

Balustrady całoszklane znakomicie sprawdzają się zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Coraz częściej zauważyć można, że balustrady wykonane ze szkła sprawdzają się idealnie jako zabezpieczenie tarasu czy choćby okna.

W przypadku montażu liniowego barierek całoszklanych na zewnątrz niezmiernie istotne jest odpowiednie zadbanie o odwodnienie. Odprowadzenie wody jest szczególnie istotne w przypadku montażu łącznikami liniowymi.

Nowoczesne rozwiązania coraz częściej sprawdzają się w wystroju wnętrz. Szkło jest bardzo popularnym materiałem, który znakomicie współgra z różnymi innymi materiałami. Nic więc dziwnego, że sprawdza się ono w różnych elementach wykończeniowych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.