Skip to content Skip to footer

Tuning samochodu to nie tylko silnik – lakierowanie felg

Tuning samochodu może poprawić jego osiągi, dzięki czemu lepiej przyspiesza, sprawniej porusza się po drogach czy też zmniejsza się jego spalanie. Obok takiej formy ingerencji w pojazd jest jeszcze tuning wizualny – jak wyróżnić się na drodze spośród setek podobnych samochodów?

Skąd potrzeba tuningu?

Wprowadzanie zmian w pojazdach ma historię tak długą, jak ludzka potrzeba poprawiania i dostosowywania przedmiotów do własnych wyobrażeń – zwykłe przemalowanie mieszkania również można uznać za lekki tuning wnętrz. Samochody są stosunkowo nowoczesnym wynalazkiem, ale i one poddawane są przeróbkom, by je wyróżnić w tłumie.

Tuning kojarzy się (za sprawą kina i popkultury) z kolorowymi, głośnymi i oświetlonymi samochodami, które rozgrzewają opony na japońskich parkingach w rytm muzyki na oczach młodzieży, jednak amerykańscy i europejscy kierowcy również chcą wprowadzać zmiany.

Co zmieniać w samochodzie?

Chcąc poprawić osiągi pojazdu, można zainstalować urządzenia elektroniczne, które wpłyną na charakterystykę pracy silnika lub przebudować układ wydechowy czy dolotowy. Sportowe hamulce lub sprężyny amortyzatorów wpłyną z kolei na prowadzenie i zachowanie pojazdu podczas pokonywania zakrętów. Wizualny tuning najczęściej odnosi się do zmiany lamp, lusterek czy zderzaków.

Pozostaje jeszcze jeden element wyglądu, który jest stosunkowo tani do wykonania, a wpływ na wygląd samochodu jest natychmiastowy i zauważalny – mowa o lakierze do karoserii i lakierze do felg. Zmiana koloru na matowy, perłowy czy opalizujący z pewnością spotka się z zainteresowaniem pośród samochodów posiadających fabryczne lakiery, które wyglądają jednakowo.

Felgi są istotne

Ten element pojazdu wydaje się banalny, jednak odpowiednio dobrany lakier do felg potęguje ogólny efekt, a nawet sama zmiana ich koloru dodaje pojazdowi charakteru. Jeśli połączy się to z barwionymi klockami hamulcowymi, finalnie otrzymać można ciekawą kolorystykę całości. Felgi są co prawda najbardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne, jednak koszt ich lakierowania jest niski, a uważna jazda ogranicza możliwość zadrapania.

Lakier do felg również dostępny jest w wersjach opalizujących czy perłowych, dzięki czemu osoba patrząca z boku zobaczy feerię barw nawet na jednym kole. W celu równomiernego i fachowego nałożenia lakieru warto pozostawić felgi wyspecjalizowanemu lakiernikowi, który wykona pracę w bezpiecznych dla siebie i środowiska warunkach.

Lakier do felg kupisz na Lakiery24.com