Skip to content Skip to footer

Wakacje z psem nad morzem

Chociaż do wakacji wciąż pozostało sporo miesięcy, powoli trzeba planować swój urlop. Jeżeli chce się spędzić wakacje z psem nad morzem w Polsce, warto już w marcu poszukać dla siebie odpowiedniego noclegu. Poniżej kilka podpowiedzi dla osób, które planują wakacje nad Bałtykiem.

Wakacje z psem nad morzem

Co jest najważniejsze w planowaniu wakacji z psem nad morzem? Znalezienie odpowiedniego noclegu. Chociaż w nadmorskich miejscowościach jest coraz więcej noclegów, w których można przebywać razem ze zwierzętami, rozchodzą się one bardzo szybko. Dlatego też pozostawienie poszukiwania noclegu na ostatnią chwilę nie jest dobrym pomysłem. Planując wakacje nad morzem z psem, trzeba zwrócić uwagę na to, że będzie się to łączyło z dodatkowymi kosztami. Właściciele obiektów noclegowych, w których można przebywać ze zwierzętami, najczęściej doliczają większe opłaty za sprzątanie. Poza tym mogą liczyć też wyższą kaucję, ponieważ istnieje obawa, że pies może zniszczyć elementy wyposażenia wnętrza.

Plaża dla psów

Wakacje z psem to zwykle wakacje bardzo aktywne i w ruchu. Nie oznacza to jednak, że trzeba odmawiać sobie przyjemności odpoczywania na plaży. Nad Bałtykiem znajduje się sporo plaż, na których można spędzać czas razem ze zwierzętami. Warto poszukać ich wcześniej w internecie, aby po przyjeździe na miejsce od razu tam skierować swoje kroki. Największe plaże dla zwierząt znajdują się w dużych miastach, na przykład w Gdyni, Gdańsku czy Sopocie. W mniejszych miejscowościach infrastruktura może być przygotowana troszkę gorzej. Warto sprawdzić to zawczasu, aby po przyjeździe na wakacje nie marnować niepotrzebnych godzin na poszukiwanie odpowiedniej plaży.

Dojazd z psem nad morze

Sam dojazd z psem nad morzem może być odrobinę stresujący, szczególnie dla piesków, które raczej nie podróżują na tak dużych dystansach. Warto wziąć to pod uwagę i dobrze rozplanować wyjazd. Niektóre psy lepiej znoszą podróż samochodem, inne na przykład pociągiem. Jeżeli pies bardzo stresuje się długą jazdą, lepiej przygotować go wcześniej, zabierając na krótsze lokalne wycieczki.