Skip to content Skip to footer

Wygodna wysyłka firmą kurierską

Coraz więcej firm oferuje nadawanie paczek ze swoimi produktami, a osoby prywatne decydują się na wysyłkę przedmiotów do rodziny i znajomych czy osób prywatnych, którym sprzedały nieużywane przedmioty. Przewoźnicy prześcigają się w tworzeniu udogodnień, które ułatwią nadawanie przesyłek klientom.

Nadanie paczki kurierem z odbiorem osobistym

Wiele firm kurierskich oferuje nadawanie paczek z odbiorem przesyłki spod drzwi nadawcy. Aby skorzystać z takiej usługi, wystarczy skorzystać z wygodnego formularza dostępnego na stronie firmy kurierskiej. Większość takich aplikacji jest bardzo intuicyjna i pozwala na wygenerowanie listu przewozowego w zaledwie kilka minut.

Nadając przesyłkę przez internet, trzeba zwrócić baczną uwagę na wybranie odpowiednich wymiarów paczki. Niekiedy bowiem podanie błędnego wymiaru wiąże się z dużymi dopłatami za przesyłkę ponadgabarytową – w razie wątpliwości lepiej wybrać nieco większy rozmiar.

Nadanie paczki kurierem jest łatwe i wygodne, a przesyłka z reguły jest u odbiorcy już na drugi dzień. Korzystając z droższych opcji wysyłek, możliwe jest nawet doręczenie w krótszym czasie.

Punkt nadawania paczek

Coraz więcej firm kurierskich udostępnia również możliwość nadawania przesyłek w wygodnych punktach nadań. Są to zarówno placówki firm specjalizujących się w obsłudze paczek, jak i inne punkty usługowe lub nawet sklepy spożywcze czy wielobranżowe.

Firmy kurierskie starają się, aby punkt nadawania paczek znajdował się w miejscu, które jest po drodze. Dlatego też często takie punkty mieszczą się wzdłuż popularnych dróg lub w centrach miast.

Aby nadać paczkę w punkcie, wystarczy – podobnie jak w przypadku odbioru paczki przez kuriera – przygotować list przewozowy wraz z paczką i dostarczyć go do punktu nadań. Niektóre firmy mają własne wymogi co do nadawania paczek w punktach, dlatego przed wybraniem się do punktu warto zapoznać się ze szczegółowymi zasadami nadawania.

Koszt nadania przesyłki

Koszt wysyłki paczki kurierskiej waha się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Droższe są zawsze wysyłki zagraniczne oraz priorytetowe, wiążące się ze znacznie szybszą dostawą.

Aby nieco zaoszczędzić, można skorzystać z usług firm, które są niejako pośrednikami między firmami kurierskimi a prywatnymi nadawcami – w takiej sytuacji wysyłka jest często znacznie tańsza.