Skip to content Skip to footer

Kalendarz książkowy, czyli świetne miejsce na reklamę

Każda firma chciałaby reklamować się w sposób niebagatelny. Ulotki i długopisy już dawno odeszły do lamusa. Żaden klient nie poczuje się wyróżniony takim prezentem. Właśnie dlatego warto rozważyć gadżet reklamowy z wyższej półki, czyli kalendarze książkowe. Co je wyróżnia? Dlaczego są świetnym pomysłem na dobrze przeprowadzone działania marketingowe?

Są praktyczne

Ludzie nie chcą już dostawać gadżetów, z którymi nie mają co zrobić. Ulotki? Czapki z daszkiem? Niedopasowane T-shirty? Nikomu nie są potrzebne do szczęścia. Kalendarze reklamowe mogą za to się przydać. Jeśli klient taki otrzyma to nie będzie musiał kupować własnego egzemplarza, a to plus, który na pewno zostanie doceniony. To sposób na oszczędność, który klienci docenią. Tym bardziej że przecież każdy potrzebuje kalendarza. Jest, więc niezwykle potrzebny i praktyczny. Taki gadżet to dobrze zainwestowane pieniądze.

Są uniwersalne

Jak już wspomniano – każdy potrzebuje kalendarza. Są one, więc praktycznym prezentem dla każdej grupy społecznej w każdym wieku. Kalendarz przyda się komuś, kto prowadzi własną firmę, zapracowanej mamie albo dziecku, które umie już pisać. Oczywiście, każdy z tych kalendarzy może różnić się projektem. Warto stawiać na taki, który jest jak najbardziej dopasowany do grupy odbiorców. Wtedy nie tylko przypadnie im do gustu, ale będzie używany chętnie i z uśmiechem. Taki gadżet reklamowy może budzić wyłącznie pozytywne uczucia i dobre skojarzenia.

Przez cały rok

Ciężko jest znaleźć gadżet o tak długim przeznaczeniu. Koszulkę używa się tylko, gdy jest ciepło. Długopis używa się, aż się wypisze. Kalendarze książkowe lub ścienne kalendarze reklamowe wystarczają na cały rok. Nikt nie wyrzuci ich przed upływem czasu, ani nie postanowi się ich pozbyć wcześniej. Dzięki temu potencjalny klient będzie miał kontakt z marką przez cały rok. Zwiększając ekspozycję, zwiększa się też szansę na to, klient opatrzony z firmowym logo zgłosi się od razu, gdy będzie w potrzebie. Po prostu Twoja firma będzie pierwszą, jaka przyjdzie mu do głowy. Oznacza to, że będziesz we właściwym miejscu i czasie. W ten sposób prosty kalendarz książkowy może zmienić oblicze Twojego biznesu i sprawić, że będzie on bardziej dostępny dla klientów.