Skip to content Skip to footer

Zastosowanie paneli winylowych samoprzylepnych

Wynalezienie i zastosowanie paneli winylowych samoprzylepnych to prawdziwa rewolucja w przypadku przeprowadzania remontów. Remont już nie musi kojarzyć się z czymś nieprzyjemnym, ich montaż jest na tyle prosty, iż można samemu wykonać nową podłogę, czy ozdobić ścianę. To obecnie bardzo ważne, gdyż ceny usług wciąż rosną.

W czym tkwi sekret paneli winylowych samoprzylepnych?

Otóż są pokryte matą samoprzylepną, dlatego też nie wymagają zatrudnienia fachowca. Nie trzeba posiadać specjalistycznego sprzętu, w celu przycięcia wystarczy użyć mały nożyk do tapet. Wystarczy tylko dobrze przygotować powierzchnię przed przyklejeniem paneli winylowych. Producent zadbał, by instrukcja była napisana prostym, zrozumiałym językiem. Musi być ona wyrównana, odkurzona, odtłuszczona i osuszona. Tylko wtedy jest gwarancja, że montaż paneli winylowych samoprzylepnych będzie prawidłowy. Panele winylowe samoprzylepne sprawdzą się zarówno w salonie, jak i w kuchni, czy łazience. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz wilgoć.

Panele winylowe samoprzylepne – wzory imitujące naturę

Panele winylowe samoprzylepne oznaczają nie tylko prosty i szybki montaż, to także czystość i elegancja. Z pewnością zaskoczy to gości, gdy dowiedzą się, jak łatwo i samodzielnie została zmieniona podłoga. Wiele osób marzy o zastosowaniu na podłodze drewna, które w oczywisty sposób wprowadza naturę do domu. Dlatego też producenci paneli winylowych samoprzylepnych tworzą coraz to nowe wzory, szczególnie popularne są wzory imitujące drewno, w różnym jego odcieniu. Drewniana podłoga jest droga i wymaga impregnacji, łatwo może ulec uszkodzeniom mechanicznym. Panele winylowe są bardzo trwałe i znacznie tańsze. To rozwiązanie dla tych, którzy nie mogą pozwolić sobie na drewnianą podłogę z przyczyn finansowych, czy też chcą uniknąć generalnego remontu. Panele winylowe mogą być przyklejone nawet na ceramikę, sama myśl kucia płatek ceramicznych jest dla wielu przerażająca.

Z panelami samoprzylepnymi nie trzeba odkładać remontu na przyszłość

Z pewnością po zapoznaniu się z wytycznymi producenta wiele osób podjęłoby wcześniej decyzję o remoncie podłogi w domu. Niestety podłoga jest bardzo narażona na uszkodzenia, szybko dany wzór się nudzi. Z samoprzylepnymi panelami winylowymi zmiana podłogi może być szybka i nie wymaga wielu przygotowań. Zaleca się wykonanie warstwy gruntu wiążącego między starym podłożem a panelami.