Skip to content Skip to footer

Skrzynki na jabłka i ich rodzaje

Odpowiednie przechowywanie to nie tylko pojemniki określonej wielkości, ale również właściwe materiały, wykorzystane do ich wytworzenia. Wybór właściwych materiałów szczególnie wazy jest w przypadku wytwarzania pojemników do przechowywania warzyw i owoców. Muszą mieć one bowiem zapewnione odpowiednie warunki przechowywania, aby jak najdłużej zachować świeżość.

Skrzynie na jabłka i ich rodzaje

Odpowiednie Skrzynie na jabłka to jeden z ważniejszych elementów, na który wskazują sadownicy. Zachowanie świeżości i odpowiedniego wyglądu jabłek to w dużej mierze także kwestia ich zbierania od razu do właściwych pojemników. Im mniej są one przekładane, tym mniej są narażone na obicie i uszkodzenia, które skutkują szybszym psuciem owoców. Zarówno mniejsze skrzynki na jabłka jak i duże skrzyniopalety na jabłka produkuje się z drewna lub z plastiku. Bez względu na zastosowany materiał muszą mieć one odpowiednią budowę, czyli być przewiewne, aby zapewnić dopływ powietrza do wszystkich owoców znajdujących się w opakowaniu. Nie bez znaczenia pozostaje również cena jak i wytrzymałość opakowań. Drewniane skrzynki bardzo często okazują się tańsze niż ich plastikowe odpowiedniki. Mogą być tak samo wykorzystywane przez długi czas, jednak w przypadku niekorzystnych warunków pogodowych czy przechowywania znacznie szybciej ulegają uszkodzeniom.

Jak dobrać odpowiednie opakowania?

Odpowiednie opakowania, takie jak skrzynki na jabłka to w wielu sytuacjach przede wszystkim ich dobór według ich wielkości. Mniejszych rozmiarów skrzynki mieszczą 15 lub 20 kilogramów jabłek. Tego typu opakowania stosuje się najczęściej w sytuacji, gdy owoce mają trafić bezpośrednio do sklepów od sadownika. Zbiór następuje do określonych pojemników, aby owoce były jak najmniej razy przekładane. Duże skrzyniopalety na jabłka stosowane są zazwyczaj w sytuacji, gdy owoce mają być dostarczane do przetwórcy. Często także są one wystawiane w nich również w supermarketach, gdzie zapotrzebowanie na nie jest bardzo duże. Koszty zbioru jak również transportu jabłek w większych pojemnikach często bywają niższe, jeśli rozliczyć je na kilogram owoców. Skrzyniopalety bowiem przenosi się za pomocą wózków widłowych, co sprawia, że znacznie szybciej można je przemieścić. Bardzo wiele możliwości wyboru odpowiednich opakowań na owoce sprawia, że bez problemu można dobrać idealnie dopasowane do zbioru jabłek jak również innych odmian owoców.