Skip to content Skip to footer

Ciekawe narzędzia do sprzątania hoteli i pensjonatów

Sprzątanie hoteli to zadanie trudne i wymagające odpowiedniego podejścia. Wszystko dlatego, że pracy jest dużo, a czasu często brakuje. Podstawą sukcesu jest wybór odpowiednich narzędzi. Niektóre z nich mimo, że z pozoru wydają się niezwykle proste i oklepane, są często zapominane podczas robienia zakupów. Warto przyjrzeć im się bliżej, ponieważ kilka niedrogich zakupów może bezpośrednio przełożyć się na wzrost efektywności sprzątania, a co za tym idzie większe zadowolenie klientów i zyski. Poniżej prezentujemy godne uwagi propozycje.

Mopy z wirówką


Mop to urządzenie, które zna każdy z nas. Warto jednak zauważyć, że w ostatnich latach można obserwować ciągłą ewolucję tego prostego urządzenia. Przede wszystkim zmianie uległ materiał, z którego wykonuje się szczotkę. Kiedyś były to zwykłe sznurki, które zamiast wchłaniać wodę, tylko ją rozlewały. Dziś większość mopów robi się z mikrofibry, dzięki czemu praca jest bardziej efektywna. Szeroko dostępne są również modele, które od razu posiadają wiadro i wirówkę, najczęściej obsługiwaną przy pomocy pedała z boku. Dzięki niej można w prosty i szybki sposób odsączyć nadmiar wody, unikając tym samym ryzyka zbyt dużego zachlapania powierzchni czy uszkodzenia paneli, które miały być jedynie przetarte z kurzu wilgotnym mopem.

Wózki do sprzątania


Wózek do sprzątania to niepozorne urządzenie, które pozwala na lepsze zorganizowanie pracy osobie sprzątającej. To proste urządzenie wyróżnia się intuicyjną budową. Można tym samym umieścić na nim wszelkie środki pielęgnujące, detergenty, szmatki, a także szczotki, mopa czy odkurzacz. Dzięki zakupowi zwiększa się szybkość sprzątania, ponieważ nie ma konieczności falowego przenoszenia wszystkich potrzebnych materiałów między pokojami. Wszystko można zabrać za jednym razem i nie ma ryzyka, że coś zostanie.

Zestawy do sprzątania


Zakup zestawu do sprzątania ze strony https://mopy-ceg.pl/ to z kolei rozwiązanie, które sprzyja oszczędzaniu. Wszystko dlatego, że szukanie pojedynczych produktów jest nie tylko bardzo czasochłonne, ale również zupełnie nieopłacalne. W zestawie otrzymuje się wszystko, czego potrzeba do sprzątania. Jeśli chodzi na przykład o ścieranie kurzy, w zestawie znajdziemy nie tylko różnego rodzaju ściereczki, ale również ciekawe środki czyszczące, które trudno byłoby dobrać samemu. Zestawy do sprzątania to świetne rozwiązanie szczególnie dla branży hotelarskiej, ponieważ produkt może zostać zamówiony na miejsce i dostarczony wprost do osoby sprzątającej, która będzie w stanie zrobić z niego dobry użytek.