Skip to content Skip to footer

Gniazda zdalnie sterowane coraz popularniejsze

Inteligentny dom to pojęcie, które wciąż wydaje się jeszcze czysto teoretyczne, a jego założenia mało realne i nieosiągalne dla większości osób. Ale wbrew pozorom, wiele z takich rozwiązań, które można zaliczyć do domu inteligentnego, jest już dostępnych i to w całkiem przyzwoitej cenie. Jednym z nich są zdalnie sterowane gniazdka elektryczne. Są one dostępne od jakiegoś czasu, ale z czasem stały się nie tylko coraz bardziej przystępne cenowo, ale również coraz bardziej funkcjonalne. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie i daje wiele korzyści.

Gniazda zdalnie sterowane i ich rodzaje

Producenci tego typu urządzeń oferują szeroki wybór. Gniazdka sterowane zdalnie można kupić w formie tradycyjnych gniazdek montowanych w ścianie lub na ścianie, jak również w formie urządzeń wkładanych w tradycyjne gniazdko. Te pierwsze dają duży komfort użytkowania, gdyż nie trzeba po ich montażu nic dodatkowo robić. Minus jest taki, że trzeba dokładnie zaplanować, gdzie je umieścić. Zamiana każdego gniazdka w domu na zdalnie sterowane może być dosyć kosztowna. Gniazdka zdalnie sterowane przenośne można umieścić tam, gdzie w danej chwili są potrzebne. Można je kupować na sztuki i w kompletach.

Do czego może służyć zdalny włącznik urządzeń 230v?

Gniazdka sterowane zdalnie nazywa się czasem zdalnymi włącznikami. Nazwa oczywiści sugeruje, że służą one do włączania i wyłączania na odległość sprzętu zasilanego prądem. Ale liczba konkretnych zastosowań jest naprawdę olbrzymia. Przede wszystkim gniazda zdalnie sterowane ze strony https://www.egniazdka.pl/urzadzenia-zdalnego-sterowania-c-12_330.html używane są ze względów oszczędnościowych. Można dzięki nim dokładnie zaplanować moment włączenia i wyłączenia dowolnego urządzenia w domu, aby nie marnować niepotrzebnie energii.

Jak steruje się gniazdami zdalnie sterowanymi?

Użyteczność zdalnie sterowanych gniazd wynika w znacznej mierze z coraz większej liczby sposobów sterowania nimi. Najpopularniejsze są sterowane poprzez manualne ustalenie godziny włączenie czy włączenia na samym urządzeniu. Ale są też bardziej dla użytkownika wygodne sposoby. Dla przykładu, zdalny włącznik urządzeń 230v może być sterowany pilotem, aplikacją w telefonie, SMS-em czy też poprzez sieć WiFi. Można wiec sterować urządzeniami elektrycznymi nawet nie przebywając w domu.