Skip to content Skip to footer

Czym są peelingi medyczne?

Nie od dziś wiadomo, że skóra twarzy wymaga systematycznej pielęgnacji. Tylko wtedy będzie ona prezentować się świeżo i zdrowo. W wielu przypadkach zabiegi wykonywane w warunkach domowych nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. W dużej mierze wynika to z faktu, że nie dysponujemy profesjonalnymi kosmetykami, czy też sprzętem. Problematyczna cera wymaga konsultacji z osobami wykwalifikowanymi.

Doskonałe wygładzenie

W Medica SPA (https://medicaspa.pl/) wykonywane są różnorodne peelingi medyczne, które dopasowywane są w sposób indywidualny. W pierwszej kolejności eksperci oceniają typ oraz stan skóry (zarówno twarzy, jak i ciała). Przeprowadzone badanie pozwala skutecznie dopasować najlepszą metodę zabiegu. Wszystko po to, aby osiągnąć zamierzone efekty.

Peelingi medyczne wykonywane są dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii. Nie zdzierają one naskórka w sposób agresywny, tak jak jest w przypadku powszechnie dostępnych kosmetyków. Zabiegi w Medica SPA (https://medicaspa.pl/) zapewniają delikatne, a zarazem skuteczne wygładzenie skóry. Staje się one gładka, a zarazem przyjemna w dotyku. To prosty sposób na to, aby pozbyć się martwego naskórka, czy też powierzchownych zanieczyszczeń.

Ograniczenie łojotoku

Peelingi przeprowadzane w Medica SPA (https://medicaspa.pl/) pozwalają ograniczyć nadmierny łojotok. Jest to szczególnie istotne dla osób, które posiadają tłustą cerę. Należy wiedzieć, że duża ilość łoju może zwiększyć intensywność pojawiania się zmian trądzikowych oraz innych niedoskonałości.

Łojotok sprawia, że makijaż nie trzyma się dobrze skóry twarzy. Z tego względu nawet najdroższe kosmetyki nie będą prezentować się dobrze. Jest to zaburzenie, z którym można walczyć. Peeling medyczny skutecznie wyrównuje poziom nawilżenia, a tym samym zmniejsza ilość sebum. Na uwagę zasługuje fakt, że zabieg może być wykonywany nie tylko na twarzy, ale również dekolcie, czy też plecach.

Zmniejszenie przebarwień

Zabiegi w Medica SPA (www.medicaspa.pl) to świetna opcja dla tych, którzy chcą zmniejszyć przebarwienia skóry. Często są one pozostałościami po trądziku, ale nie tylko. Nierównomierny koloryt skóry może być efektem starzenia. Polecanym rozwiązaniem są peelingi medyczne.

Warto wiedzieć, że profesjonalne peelingi mogą również zniwelować pierwsze objawy starzenia się skóry. Mowa tutaj przede wszystkim o zmarszczkach, piegach, czy też plamach. Duże znacznie ma systematyczność.