Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto wybrać się na rejsy po Bałtyku?

Wakacje nad morzem? Plażowanie, kąpiele, zwiedzanie nadmorskich kurortów… Idealnym uzupełnieniem udanego urlopu będą rejsy po Bałtyku. Gdzie można z nich skorzystać i dlaczego warto? Polskie porty mogą pochwalić się bogatą ofertą turystyczną skierowaną do różnego typu podróżnych.

Wakacje nad morzem – nie tylko plażowanie

Jak spędzić udane wakacje nad morzem? Za planowanie pobytu warto zabrać się z wyprzedzeniem i zastanowić się nas swoim ulubionym sposobem spędzania czasu. Nadmorskie kurorty położone na polskim wybrzeżu oferują duże możliwości. Nad Bałtykiem rozciągają się nie tylko piękne plaże i bezpieczne kąpieliska (w tym takie dopasowane do potrzeb najmłodszych). Polskie miasta to też liczne zabytki, ciekawa oferta kulturalna, restauracje i knajpki serwujące lokalne specjały.
Prawdziwą atrakcją dla wczasowiczów są także rejsy po Bałtyku. Te odbywają się w różnych kierunkach i zaczynają w różnych miastach portowych. Wczasowicze mogą wybrać się na godzinny rejs wzdłuż wybrzeża albo zarezerwować dłuższą wyprawę – do innego polskiego portu albo do położonej po przeciwległej stronie Morza Bałtyckiego Skandynawii.

Jakie zalety z pływania po Bałtyku?

Rejsy po Bałtyku to prawdziwa gratka dla osób, które uwielbiają nadmorskie rozrywki. Dostarczą wielu emocji podróżnym w różnym wieku: zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Wyprawa statkiem sama w sobie jest ogromną atrakcją, a dodatkowo umożliwia odwiedzenie wielu miejsc w krótkim czasie.
Rejs pozwoli doświadczyć pełnego morza i poczuć się jak marynarz. Przyjemne kołysanie, szum fal, piękne widoki – czego chcieć więcej? Rejs po Bałtyku to obowiązkowy punkt w programie urlopu dla każdego, kto uwielbia morze i nowe doświadczenia.

Gdzie zarezerwować rejsy po Bałtyku?

Skąd startują rejsy po Bałtyku? Na wyprawę promem można wybrać się z większości nadmorskich kurortów. Im większa miejscowość, tym bogatsza oferta rejsów, zarówno jeśli chodzi o zróżnicowanie kierunków podróży, jak i ilość rejsów w ciągu dnia.
Żeby mieć pewność, że uda się wsiąść na statek w określonym dniu, najlepiej zarezerwować rejs z wyprzedzeniem, przeglądając ofertę biur turystycznych online. Wycieczkę można wykupić także na miejscu, jednak w czasie sezonu trzeba się liczyć z dużym obłożeniem i możliwością, że w danym dniu wszystkie miejsca na statku zostały już zarezerwowane.

Rejsy po Morzu Bałtyckim zarezerwujesz na kubryk.pl