Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto zdecydować się na altium designer viewer?

Altium designer viewer jest naprawdę świetnym programem dla projektantów elektroniki, który bardzo pomaga im w codziennej pracy. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że jest to potężne narzędzie, dzięki któremu możliwe jest nie tylko wspomniane projektowanie, ale również sortowanie pracy w taki sposób, by wszystko było zarówno czytelne, jak i prawidłowe. Ponadto Altium Designer Viewer jest programem charakteryzującym się niezwykle bogatą funkcjonalnością, która tworzy cały system zdecydowanie usprawniający pracę praktycznie każdego projektanta elektroniki.

Altium Designer cena produktu

Warto wiedzieć, że altium designer viewer jest bardzo zunifikowanym systemem umożliwiającym na działanie w sferze najnowszych możliwych technologii na narzędziach, które w bardzo oczywisty sposób wpływają zarówno na wydajność, jak i czas pracy. Omawiany produkt jest oczywiście stosunkowo drogi. Należy mieć świadomość, że w zależności od funkcji, jakie posiada, a także możliwości, osoba planująca zakup oprogramowania musi się liczyć z wydaniem około 30 tysięcy złotych. Trzeba podkreślić, że praktycznie każdy właściciel firmy, któremu będzie zależało na bardzo dobrej jakości wykonywanych produktów, powinien zaopatrzyć swoje przedsiębiorstwo w omawiany program. Ponadto altium designer cena kosztuje adekwatnie do możliwości, jakie daje użytkownikom.

Wybrane cechy programu

Program altium designer viewer umożliwia przede wszystkim na programowanie elektroniki na platformie DXP. Warto koniecznie zaznaczyć, że jest to pojedyncza aplikacja pozwalająca użytkownikowi na projektowanie FGPA albo PCB. Jakie są jeszcze atuty oprogramowania?

Ogromną zaletą programu jest możliwość projektowania w środowisku 3D. Należy mieć świadomość, że wykorzystanie możliwości DirectX sprawia, że projektanci mogą bez żadnego problemu korzystać z opcji trójwymiarowego postrzegania swojego modelu. W ten prosty sposób zdecydowanie prościej będzie im poprawić błędy czy nawet stworzyć znacznie lepszy jakościowo produkt.

Atutem programu jest także kontrola rozmiarów. Należy zaznaczyć, że pełna kompatybilność z programem CAD Altium Designer Viewer pozwala na skontrolowanie czy dany model elektroniki będzie w stanie zmieścić się do zaprojektowanego wcześniej modelu obudowy. Warto wiedzieć, że jest to bardzo ważne, by możliwe było sprawdzenie praktycznie na każdym etapie pracy. Istotne jest także, by użytkownik mógł poprawić błędy w projekcie czy nawet zmodyfikować cały projekt danej obudowy. Ponadto omawiany altium designer cena posiada bardzo dużą bibliotekę komponentów, które zostały stworzone w najwyższych standardach IPC.