Skip to content Skip to footer

Do czego służy narzędzie podglądu reklamy?

Narzędzie podglądu reklamy wykorzystywane jest przez reklamodawców po to, aby ustalić, dlaczego dana reklama albo rozszerzenie reklamy się nie wyświetla. Warto wspomnieć również i o tym, że podgląd i diagnostyka reklam wyświetla także dokładny podgląd strony wyników wyszukiwania wybranego słowa kluczowego w wyszukiwarce Google. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że można błyskawicznie sprawdzić, jak reklamy i rozszerzenia wyświetlają się użytkownikom.

Narzędzie podglądu reklamy – dlaczego warto z niego skorzystać?

Narzędzie podglądu reklamy podaje bardzo ważne sugestie na temat uzupełnienia wyszukiwanego słowa kluczowego. Dzięki podpowiedziom, możemy poznać nowe słowa kluczowe, które generować będą wyświetlenia. Kolejność poszczególnych fraz zależy od ich skuteczności. Podgląd i diagnostyka reklam jest zdecydowanie wygodniejszym i lepszym rozwiązaniem, niż ręczne sprawdzanie wyników w wyszukiwarce Google. Sprawdzanie wyników w narzędziu podglądu reklamy nie ma żadnego wpływu na nasze statystyki skuteczności i co najważniejsze korzystając z tego narzędzia unikniemy naliczenia dodatkowych wyświetleń.

Ranking Reklamy AdWords od a do z

Na pierwszych stronach wyników wyszukiwania Google można znaleźć standardowe reklamy AdWords, które zazwyczaj wyświetlają się na górze i na dole. Jak powszechnie wiadomo wyniki te nie wyświetlają się w przypadkowej kolejności. Za pozycję naszej reklamy w dużej mierze odpowiada właśnie google adwords ranking. Mechanizm rankingowy jest dość skomplikowany i cały czas się zmienia, dlatego też warto być na bieżąco ze wszystkimi zmianami. Jak łatwo się domyśleć im wyższa pozycja w rankingu Google, tym na więcej wejść można liczyć.

Co ma wpływ na google adwords ranking?

Na google adwords ranking największy wpływ ma przede wszystkim wynik jakości, rozszerzenia reklam oraz CPC, czyli deklarowana stawka za każde kliknięcie w reklamę. Jak łatwo się domyśleć użytkownicy, którzy są skłonni więcej zapłacić za klik w reklamę automatycznie trafiają na wyższe pozycje. Licytacja stawek jest jednym z najważniejszych zadań każdego marketingowca. Warto jednak nie zapominać o pozostałych parametrach, które wpływają na google adwords ranking. To że zapłacimy za klika najwięcej i będziemy mieć olbrzymi budżet kampanii nie jest gwarancją, że nasza reklama wyświetlana będzie na pierwszym miejscu.