Skip to content Skip to footer

Niepodważalne wyniki badań

W dzisiejszych czasach konkurencja jest obecna w każdej dziedzinie życia. Konkurencyjne są już nie tylko sklepy, restauracje i różnego rodzaju
usługi ale także i usługi laboratoryjne. Badania w laboratoriach akredytowanych są o niebo lepsze niż badania w laboratoriach zwykłych, ponadto tego rodzaju badania mają określone atesty i są nie do podważenia.

Jakie usługi oferują laboratoria akredytowane

Opierając się na przykładzie ze strony https://obiks.pl/laboratorium/ można powiedzieć, że najczęściej laboratoria akredytowane zajmują się wszelkimi badaniami dotyczącymi ochrony środowiska. Wtedy takie badania są poparte odpowiednimi atestami i dają niepodważalną gwarancję nieomylności.

Jak otrzymać akredytację?

Każde laboratorium, które chce otrzymać akredytację najpierw musi ubiegać się o wdrożenie odpowiedniego systemu, który jest zgodny z daną polską normą. W momencie, kiedy system już działa, laboratorium może ubiegać się o akredytację. Https://obiks.pl/laboratorium/ to przykład akredytowanego laboratorium, w którym odpowiednie zarządzanie systemem jakości, zostało potwierdzone Certyfikatem Akredytacji Nr AB 213. Na wspomnianej stronie https://obiks.pl/laboratorium/ możemy dokładnie poznać zakres wszelkich prac i usług laboratorium obiks.

Na co laboratorium potrzebna jest akredytacja?

Akredytowane laboratorium to laboratorium wiarygodne, takie, którego badania są atestowane i zgodne ze wszystkimi uznanymi normami. Dzisiaj klient zdecyduje się prędzej na usługi laboratorium akredytowanego niż zwykłego. Wiedząc, że badania wykonane przez laboratorium akredytowane są atestowane i cały czas monitorowane, każdy klient zapłaci więcej i prędzej zwróci się do takiego miejsca. Dlatego w dobie wszechobecnej konkurencji nawet i laboratoria chcą mieć pewność, że utrzymają się na rynku, będą mieć więcej klientów a ich badania będą bardziej doceniane.

Normy i odpowiedni zakres

Każde laboratorium akredytowane musi przestrzegać zasady odpowiednich norm. Struktura każdej normy to:
– zakres,
– powołania normatywne,
– odpowiednie terminy i definicje,
– specjalne wymagania ogólne,
– wymagania odnoszące się do struktury,
– wymagania zasobów,
– wymagania procesów,
– wymagania systemu zarządzania.

Czym charakteryzuje się dobre laboratorium akredytowane?

Każde laboratorium posiadające akredytacje, tak jak laboratorium Obiks.pl, charakteryzuje się:

– odpowiedzialnością,
– podejściem naukowym,
– transparentnością,
– możliwością powtórzeń poszczególnych badan,
– obiektywnością i wiarygodnością.