Skip to content Skip to footer

Dobra zabawa niejedno ma imię

Dzieci są z natury ciekawe świata. Można to odpowiednio wykorzystać. i wcale nie trzeba samemu wynajdywać imprez i ciekawych miejsc, które można odwiedzić z dzieckiem. Poszukując nietypowych możliwości spędzenia czasu z dzieckiem lub przez dziecko, warto przejrzeć oferty firm, które zajmują się organizacją różnych imprez, także z myślą o dzieciach.

Zabawa, nauka, frajda

Czym są eventy dla dzieci? To szereg bardzo różnorodnych wydarzeń, które sprawiają, że dzieci mogą spędzić czas nietypowo, ale i pożytecznie. O co dokładnie chodzi? Nie tylko o typowe zabawy w stylu pikniku towarzyskiego. Choć i podczas takiego wydarzenia można zorganizować np. konkursy wiedzy.

Wydarzeniem atrakcyjnym dla dziecka mogą być pokazy, lekcje przeprowadzane w plenerze, animacje, czy festyny. W zależności od rodzaju, wydarzenia takie służą np. integracji grupy, nauce odnajdywania się wśród rówieśników lub ludzi w różnym wieku, ale i zainteresowaniu młodych ludzi czymś zupełnie nowym.

Wyjść z domu, zamienić świat wirtualny na realny

Eventy dla dzieci to często pierwszy krok do wyjścia z domu. Dzisiaj sporo młodych ludzi, w tym jeszcze dzieci, spędza większość wolnego czasu w Internecie. Jest to wprawdzie miejsce, które pozwala na wiele dobrych rzeczy, ale też wiele takowych z życia eliminuje. Nie zastąpi bowiem realnych kontaktów z ludźmi.

Wydarzenia przeznaczone dla rodzin, czy głównie dla dzieci pozwalają wyrwać młodych ludzi z objęć świata wirtualnego. Internet może znów stać się tylko cząstką ich codzienności, a nie całym światem.

Nauka przez zabawę

Wielu dzieciom nauka kojarzy się z wkuwaniem faktów i próbami zrozumienia zasad rozwiązywania zadań matematycznych oraz z notorycznym brakiem czasu i zmęczeniem. W ten sposób trudno dojść do tego,co tak naprawdę dziecko może zainteresować, a nawet stać się kiedyś pracą zarobkową wykonywaną jednak z przyjemnością.

Pokaz, czy warsztaty skierowane do dzieci w konkretnym wieku to świetny sposób na pokazanie im tego, czego być może kiedyś będą uczyć się w teorii. Mówi się, że obraz jest wart więcej, niż 1000 słów – i taką wartość ma nauka przez prezentację wzrokową. Do tego dojdą jeszcze wrażenia i wspomnienia, które utrwalą nabytą wiedzę. Taki event na pewno nie będzie więc czasem straconym.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju.