Skip to content Skip to footer

Skoki ze spadochronem, a różne stopnie wtajemniczenia

Uprawianie każdego sportu rozpoczyna się od pierwszego zetknięcia z nim. Pierwsza obserwacja, może filmik w internecie albo artykuł w czasopiśmie. Potem pierwszy trening, pierwsze kroki. Niektórzy przejdą na poziom mistrzowski, inni będą cieszyć się z amatorskiego uprawiania tego sportu.

Kursant dobrze wyszkolony

Aby skoczyć ze spadochronem, trzeba przejść szkolenie teoretyczne. Bez tego nie ma mowy o wzniesieniu się w powietrze. I bardzo dobrze! Najważniejsze jest przecież bezpieczeństwo. Wymóg ukończenia kursu teoretycznego przed skokiem świadczy tylko i wyłącznie o profesjonalizmie szkoły i trenerów. Kadra dba o bezpieczeństwo uczniów.

Szkolenia AFF to połączenie teorii i praktyki, jednak z teorią trzeba zapoznać się wcześniej, przed skokiem. To wymóg. Szkolenie teoretyczne to duża dawka wiedzy na temat bezpiecznego latania na spadochronie. Trzeba zminimalizować ryzyko nieprzewidzianych zdarzeń, które mogą źle się skończyć. Kursant musi być gotowy na wszystko.

Mierzyć siły na zamiary

Latanie ze spadochronem to wbrew pozorom nie takie łatwe zadanie, jak może się wydawać każdemu, kto podziwia skoki. Swobodne spadanie może być dla wielu ludzi dość przerażające, a przecież, jeśli już ktoś znajdzie się w tym położeniu, to trzeba przetrwać i bezpiecznie wylądować. Warto więc mierzyć siły na zamiary.

Wbrew pozorom jednak szkolenia AFF to nie tylko szkolenia dla prawdziwych śmiałków i osób, które niczego się nie boją. Takie szkolenia to też propozycja dla osób, które chcą coś szalonego przeżyć, coś w swoim życiu zmienić. To też znakomity trening – trzeba utrzymać sylwetkę w określonej pozycji, a także kontrolować wysokość.

Odpowiedzialność i satysfakcja

Wiele osób, które nawet nie myślały o poziomie zaawansowanym w skokach, dziś już są instruktorami i szkolą innych, a więc weszły na poziom mistrzowski. Trenowanie innych to duża odpowiedzialność, jednak wiąże się to z dużą satysfakcja. Każda osoba, która zastanawia się nad zrobieniem pierwszego kroku w kierunku skoków na spadochronie, jest proszona o przemyślenie swoich motywacji.

Ciekawość świata i chęć doświadczania wciąż nowych atrakcji i wrażeń to dobra motywacja. Idealnie, jeżeli jest połączona z dbaniem i siebie i własne zdrowie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy