Skip to content Skip to footer

Dokąd na ferie?

Ferie to czas służący odpoczynkowi. Wiele osób często zastanawia się, dokąd wyruszyć, aby wyjazd był atrakcyjny. Poniżej przedstawiamy opcje brane najczęściej pod uwagę.

Góry

To chyba najszybsze i najprostsze skojarzenie – ferie, choć odbywają się w różnych termiach w zależności od danego województwa – zawsze wypadają w czasie zimy. Panująca wówczas aura, czyli padający śnieg i mróz nierozerwalnie wiążą się z górami, które prezentują się w tym okresie doskonale.

Wyjazd na ferie w polskie bądź zagraniczne góry sprzyja z pewnością jednak nie tylko podziwianiu przepięknych krajobrazów, ale również licznym aktywnościom. Główną z nich jest oczywiście jazda na nartach lub snowboardzie. Dla osób, które nie mają w tym doświadczenia, przygotowane są specjalne trasy oraz liczne szkółki narciarskie. Warto jednak pamiętać, że góry nie są jedyną opcją na wyjazd na ferie.

Morze

Czy ferie nad morzem mogą być dobrym pomysłem? Zdecydowanie tak! Pomysł może nie jest tak oczywisty, jak zimowe wczasy w górach, ale na pewno warto rozważyć taki urlop. Często to miła odmiana po wielu latach spędzanych w południowych regionach Polski.

Dodatkowo ogromnym atutem jest świeży, morski klimat. Zima sprzyja czystości powietrza nad morzem. Alergicy nie muszą się niczego obawiać, poza tym nie można zapominać o jodzie, który jest dla każdego organizmu bardzo cennym elementem. Z pewnością więc zima nad morzem to szansa na poprawienie swojej kondycji i pozytywny wpływ na zdrowie. Wystarczy jedynie zadbać o przygotowanie odpowiednio dostosowanej do warunków pogodowych odzieży.

Ferie nad morzem – atrakcje

Cześć osób może zastanawiać się, czy poza niesamowitymi widokami i czystym powietrzem istnieją jeszcze jakieś zalety takiego wyjazdu. Trzeba więc wyraźnie zaznaczyć, że ferie spędzane nad morzem to ogromna ilość różnego typu atrakcji. Właściwie każda miejscowość kryje w sobie mnóstwo ciekawostek. Poza plażą wymienić można zabytki, ośrodki sportowe, aquaparki czy rezerwaty przyrody.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o pewnej istotnej kwestii, czyli o kosztach. Ponieważ morze oblegane jest latem, to właśnie wtedy ceny w hotelach, restauracjach czy muzeach są najwyższe. Ferie nad morzem to zatem sposób, by odwiedzić ulubione miejsca, oszczędzając przy tym sporą kwotę. Nie trzeba też obawiać się kolejek w sklepach czy tłumów na plaży, co sprzyja także lepszemu odpoczynkowi. Na pewno warto więc pomyśleć, czy wczasy zimą nad Bałtykiem nie będą interesującym, a jednocześnie bardzo korzystnym z wielu powodów rozwiązaniem.