Skip to content Skip to footer

Szczupła sylwetka

Aktualnie panuje kult szczupłej sylwetki. Oczywiście jest ona atutem – otyłość czy nadwaga nie są najlepsze dla zdrowia. Wiadomo też, że nie osiągnie się wymarzonych wymiarów jedynie zażywając suplementy, konieczne jest nieco wysiłku i zmiana systemu żywienia. Jak ułożyć swoją drogę do pięknego ciała, aby była zdrowa i efektywna?

Stres, siedzący tryb życia i przekąski

Niestety aktualnie świat musi sobie radzić z epidemią nadwagi i otyłości. Trend ten jednak ulega szybkiej zmianie. Coraz częściej wybierają wizytę na siłowni zamiast w barze szybkiej obsługi. Jakie są jednak przyczyny przybierania na wadze i problemów ze zrzuceniem nadprogramowych kilogramów. Przede wszystkim dostęp do przekąsek pełnych pustych kalorii. Jeszcze nigdy w dziejach świata ludzie nie mogli angażując tak mało środków uzyskać takiej ilości tłuszczów i cukrów. Ludzkie organizmy nie przyzwyczaiły się do tej zmiany.

Dlatego konsekwencją wizyt w fast foodach stają się szybko przybierające kilogramy, których później trudno się pozbyć. Analogiczna zmiana zaszła gdy chodzi o poruszanie się – ludzie mało chodzą, nie biegają. Coraz częściej wybierają samochód czy autobus, którym jadą do siedzącej pracy. Ruchu w życiu w porównaniu do przodków jest bardzo mało. Należy do tych dwóch czynników dołączyć jeszcze wszechobecny stres i szybkość życia, które bywają zajadane słodyczami czy przekąskami i okazuje się, że zmiana kilku przyzwyczajeń może okazać się kluczowa w walce o zgrabną i wysportowaną sylwetkę.

Zdrowa żywność, ruch i zabiegi wyszczuplające

Zdobycie wymarzonej sylwetki do stosunkowo długa droga. Dużo szybciej narastają kilogramy niż później spadają. Dlatego do problemu szczuplenia warto podejść systemowo. Dieta nie może być czymś tymczasowym. Dopiero kompletna zmiana stylu żywieniowego na zgodny z zapotrzebowaniem kalorycznym może przynieść długotrwałe efekty. Zmiana powinna zajść także pod względem ruchu i aktywności fizycznej. Można zapisać się na siłownię lub do klubu fitness, lub po prostu zacząć wybierać fizyczne alternatywy: wejście po schodach zamiast windy lub opuszczenie autobusu przystanek wcześniej. Często jednak sylwetka po odchudzeniu nie ma idealnych proporcji. Trzecim czynnikiem mogą być zabiegi wyszczuplające. Przeprowadzone w renomowanym salonie kosmetycznym nie tylko poprawią wygląd sylwetki, ale wspomogą efekty odchudzające, pomogą nadać elastyczność skórze czy poprawią jej wygląd. Nie należy się ich bać, zabiegi wyszczuplające mogą przynieść wiele dobrego gdy chodzi o zdobycie pięknej sylwetki.