Skip to content Skip to footer

Glamping w Polsce – luksusowy urlop na łonie przyrody

Glamping, czyli luksusowy kemping, to jeden z najnowszych trendów urlopowych w Polsce. Nic dziwnego – ta forma wypoczynku zaspokaja potrzeby nawet najbardziej wybrednych urlopowiczów, a jednocześnie pozwala cieszyć się pięknem rodzimej przyrody. Na czym polega glamping Polska i gdzie w kraju znajdziemy glampingi najbardziej warte odwiedzenia?

Glamping Polska – czym jest i skąd się wziął?

Glamping, czyli wakacje na luksusowym kempingu, to w Polsce trend dość świeży – ośrodki tego typu popularne są dopiero od kilku sezonów. Nie znaczy to jednak, że sama idea wygodnych wakacji na łonie przyrody jest czymś nowym. Luksusowe kwatery dla wymagających, chcących wypocząć na łonie natury, zaczęły powstawać wraz z popularyzacją safari na początku XX wieku.

Nazwa luksusowych kempingów wzięła się z połączenia słów – kemping i glamour. Ośrodki, projektowane przez najlepszych designerów, wyposażone w nowoczesny, markowy sprzęt i wszelkie możliwe udogodnienia, powstają obecnie jak grzyby po deszczu. Nic dziwnego – to doskonała alternatywa dla wygodnych wakacji all inclusive w luksusowych, zatłoczonych i nudnych hotelach, a zapewniającymi spokój i bezpośredni kontakt z dziką przyrodą wakacjach na kempingu. Bo kto powiedział, że w namiocie nie można mieszkać wytwornie, że na kempingu warunki muszą być spartańskie, a luksusowy urlop to tylko odseparowane od otoczenia ośrodki? Glampingi to właśnie kompromis idealny.

Jak wygląda glamping?

Pierwsze skojarzenie z kempingiem to namiot. I rzeczywiście, kwatery na glampingach to często właśnie namioty, ale wygodne, obszerne i stylizowane. Dla miłośników klasyki znajdą się wygodne płócienne namioty z eleganckimi meblami i wytworną zastawą, przywodzące na myśl wymyślone dla wybrednych bogaczy safari z początku wieku. Dla tych, którzy bardziej cenią nowoczesny styl, powstają designerskie namioty i domki w środku lasu czy z wygodnym tarasem z widokiem na mazurski zachód słońca. Możemy też zamieszkać w wygodnym szałasie, stodole z udogodnieniami, w eleganckim domku na drzewie czy w stylowej hobbiciej norze.

Ośrodki glamping polska zapewniają wszystkie wygody, których nie znajdziesz na tradycyjnym polu namiotowym – czyste łazienki z ciepłą wodą, ogrzewanie, rozwiązania przeciw insektom, dostęp do szybkiego Internetu, markowy sprzęt i najnowsze technologie. Nowoczesne udogodnienia subtelnie wkomponowane są w krajobraz nietknięty ludzką ręką w najpiękniejszych miejscach w Polsce – w górach i nad morzem, na pojezierzach, w parkach krajobrazowych mogących śmiało konkurować z pięknem zagranicznych kurortów, które zwyczajowo kojarzymy z wakacjami w wygodzie i luksusie.