Skip to content Skip to footer

Suszone warzywa pomagają pozbyć się niezdrowych nawyków żywieniowych

Niemal we wszystkich sklepach każdy amator zdrowego, pełnowartościowego jedzenia na pewno znajdzie coś dla siebie. Dzięki suszonym warzywom każdy smakosz lubiący eksperymenty w zaciszu własnej kuchni na pewno znajdzie odpowiednie składniki do stworzenia potraw, które zadowolą nie tylko dorosłych, ale również tych najmłodszych.

Suszone warzywa idealną przekąską dla małego i dużego

Niektórzy ludzie nie wyobrażają sobie dnia bez kilku porcji kolorowych warzyw w ciągu dnia. Ten warty naśladowania nawyk dla niektórych jest wręcz niemożliwy do zrealizowania. Wystarczy jednak zmienić swoje przyzwyczajenia żywieniowe, żeby trzymać się zaleceń dietetyków i podczas każdego posiłku dostarczać organizmowi prawdziwej bomby witaminowej. Dzięki suszonym warzywom bardzo szybko można zauważyć ich wpływ na zdrowie, wygląd i dobre samopoczucie. Skóra, włosy i paznokcie są w lepszej kondycji, ponieważ organizm otrzymuje optymalną dawkę niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania witamin i minerałów.

Z suszonymi warzywami każdy posiłek sprawia wiele radości

Suszone warzywa mają szerokie zastosowanie. Dodaje się je nie tylko do obiadu i kolacji. Mogą być sprawdzonym rozwiązaniem na drugie śniadanie i podwieczorek oraz zdrowszą alternatywą niezdrowego, przetworzonego jedzenia. Niewielkie opakowanie suszonych warzyw zaspokoi głód i pomoże zachować szczupłą sylwetkę na bardzo długo. Dodatkowo konsument będzie miał świadomość, że zrobił dla siebie coś dobrego. Takie działanie sprawi także, że nie będzie miał on wyrzutów sumienia jak po zjedzeniu czegoś niezdrowego.

Jak najlepiej namówić szkraby do jedzenia suszonych warzyw?

Uczenie dzieci od najmłodszych lat zdrowych przyzwyczajeń na pewno wpłynie korzystnie na ich wybory żywieniowe w życiu dorosłym. Żeby zachęcić maluchy do jedzenia suszonych warzyw, wystarczy samodzielnie spróbować przygotować taką przekąskę w domu. Najlepiej wybrać ulubione przysmaki swoich pociech. Następnie cukinię, marchew lub buraka należy umyć, obrać, pokroić na cienkie plasterki, a następnie piec przez kilkanaście minut we wcześniej nagrzanym piekarniku. Takie suszone warzywa na pewno zadowolą każde dziecko i będą przez nie wybierane chętniej niż wysokokaloryczne przekąski, takiej jak słone chipsy czy paluszki. To zdrowe jedzenie można też delikatnie przyprawić, żeby jego smak był bardziej wyrazisty.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Suszarnicza Spółka OGRODNIK S.A..