Skip to content Skip to footer

Jak przebiega laserowe usuwanie naczynek?

Naczynka znajdujące się na twarzy mogą być źródłem wielu kompleksów. To właśnie one odbierają pewność siebie, a także negatywnie wpływają na postrzeganie własnej osoby. W niektórych przypadkach kobiety próbują zakryć je grubą warstwą makijażu. Nie zawsze jednak przynosi to oczekiwane efekty. Warto spróbować wyeliminować przyczynę problemu. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się zabiegi laserowe.

Przyczyny pojawienia się naczynek

Naczynka na twarzy mogą pojawić się z wielu różnych powodów. Najczęściej rozszerzają się one podczas wysokich temperatur i upałów. Innym powodem jest stres, czy też silne emocje.

Skóra zaczyna być czerwona i zarumieniona, co nie wygląda dobrze. Jest to szczególnie widoczne u osób z bardzo jasną karnacją. Niedoskonałości widoczne są już na pierwszy rzut oka.

Konsultacja z specjalistą

Decydując się na zabieg laserowego usuwania rozszerzonych naczynek (https://www.esteti-med.pl/zabiegi/laserowe-zamykanie-usuwanie-naczynek-i-rumienia/) należy umówić się na konsultację ze specjalistą. To właśnie on dokona rzetelnej oceny rzeczywistego stanu skóry. Jest to niezbędne do tego, aby zaplanować zabieg.

Na takiej wizycie można również zapoznać się z przeciwwskazaniami. Pamiętajmy, że nie każdy może pozwolić sobie na laserowe usuwanie naczynek i rumienia. Plusem jest fakt, że jest to zabieg mało inwazyjny, a także bezpieczny.

Przebieg zabiegu

Podczas zabiegu usuwania naczynek wykorzystuje się najnowocześniejszy sprzęt. Laser jest źródłem światła, które pochłania hemoglobina. Wewnątrz naczynek zachodzi proces zamiany światła na energię. To właśnie dlatego mogą one zostać zamknięte.

Zamknięcie naczynek krwionośnych sprawia, że zaczerwieniania znikają. Skóra zyskuje zdrowy i naturalny odcień. Na uwagę zasługuje fakt, że stosowanie innowacyjnych laserów umożliwia osiągnięcie trwałych efektów.

Natychmiastowe efekty

Proces laserowego usuwania naczynek przebiega łagodnie i sprawnie. Natychmiast można powrócić do codziennych obowiązków, co stanowi niewątpliwą zaletę. Dodatkowym atutem jest fakt, że rezultaty zabiegu są widoczne niemal natychmiast. Z pewnością usatysfakcjonuje to osoby, które ne chcą czekać na efekty (tak jak bywa w przypadku kosmetyków wspomagających zamykanie naczynek).

Wykwalifikowana obsługa gwarantuje wsparcie nie tylko przed i podczas zabiegu, ale również po jego przeprowadzeniu.