Skip to content Skip to footer

Jak tanio nadać przesyłkę paletową za granicę?

Wysłanie przesyłki za granicę nie jest łatwą sprawą, a jeszcze trudniej jest, kiedy do wysłania mamy przesyłkę paletową. W przypadku dużych firm jest łatwo, ponieważ przewóz większej ilości towaru sprawia, że opłacalne jest wynajęcie firmy transportowej, która dostarczy ładunek pod wskazany adres. Zupełnie inaczej jednak się dzieje, kiedy wysyłka palety jest jednorazowa. W takiej sytuacji najsensowniej jest skorzystać z usług firmy kurierskiej. Czy tanie przesyłki paletowe za granicę są w ogóle możliwe?

Zagraniczne przesyłki paletowe – jakie mamy możliwości?

Wysyłka palety za granicę możliwa jest na kilka sposobów, choć nie wszystkie są tak samo opłacalne. Teoretycznie paletę możemy wysłać choćby tradycyjną pocztą. W praktyce jednak ze względu na wymiary i wagę przesyłki paletowe tą metodą nie są opłacalne. Możliwe jest również skorzystanie z usług wielu, prywatnych przewoźników, których oferty znaleźć możemy w sieci. Najbezpieczniejsze wydaje się jednak przesłanie tego rodzaju transportu za pośrednictwem profesjonalnej firmy kurierskiej. Nie każda oferuje taką możliwość, ale duże, działające międzynarodowe firmy najczęściej oferują również możliwość wysyłki palety. Kolejnym sposobem jest skorzystanie z usług brokera kurierskiego, który pośredniczy w transakcji pomiędzy klientem a firmą kurierską, oferując jednak nieco lepsze ceny. Które z wymienionych opcji opłacają się najbardziej?

Tanie przesyłki paletowe – jaką opcję wybrać?

Doświadczenie podpowiada, że zdecydowanie najbardziej opłacalną pod względem kosztów opcją jest wysyłka za pośrednictwem brokera kurierskiego. Korzystając z jego usług, de facto korzystamy z oferty tradycyjnej firmy kurierskiej, która fizycznie przewiezie naszą paczkę. Jednak dzięki temu, że dla takich firm broker jest nieraz klientem strategicznym, może wynegocjować znacznie niższe ceny i lepsze warunki usług. Dlatego też porównując ze sobą ceny u brokerów i bezpośrednio, najczęściej możemy zobaczyć, że u brokera będzie odrobinę taniej. Warto również wspomnieć o fakcie, że skorzystanie z takiej możliwości, sprawia, że zyskujemy nieco lepszy dostęp do niektórych usług oferowanych przez firmy kurierskie, jak na przykład odbiór palety we wskazanych przez nas godzinach.