Skip to content Skip to footer

Jakie zalety mają skrzynki plastikowe do owoców?

Przechowywanie owoców i warzyw nie jest prostym zadaniem, dlatego też warto postawić na wysokiej jakości skrzynki plastikowe, które nie tylko zapewnią im odpowiednią ochronę, ale przede wszystkim zmaksymalizują czas ich świeżości. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, jakie zalety mają plastikowe skrzynie na owoce i czy rzeczywiście warto na nie postawić.

Jak prawidłowo przechowywać warzywa i owoce?

Warzywa i owoce warto przechowywać przede wszystkim w plastikowych skrzyniach, które są bardzo lekkie i wytrzymałe. Warto postawić przede wszystkim na takie skrzynie, które można ustawiać w stos i bezpiecznie transportować za pomocą zwykłych wózków widłowych. Jedną z największych zalet plastikowych pojemników na owoce jest jednak to, że są one bardzo higieniczne, co w branży żywieniowej odgrywa ważną rolę. Plastikowe skrzynki na owoce są łatwe w utrzymaniu czystości, dzięki czemu z ich dobrodziejstwa można korzystać przez wiele długich lat. Skrzynie wykonane z tworzyw sztucznych są w chwili obecnej najlepszą alternatywą dla drewnianych skrzyń. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale skrzynki plastikowe do owoców nie reagują na zdecydowaną większość kwasów i zasad. Skrzynki tego typu można przechowywać nawet na zewnątrz bez ryzyka, że dopadnie je wilgoć.

Ekologiczne i ekonomiczne skrzynie dla każdego

Plastikowe skrzynki na owoce wbrew pozorom są bardzo przyjazne dla naszego środowiska naturalnego. Do ich produkcji nie używa się drewna, dlatego też nie wycina się lasów. Warto wspomnieć także i o tym, że wszystkie zużyte skrzynie na owoce, można poddać recyklingowi. Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że skrzynki plastikowe do owoców są droższym rozwiązaniem niż skrzynki drewniane, ale w dłuższej perspektywie sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Plastikowe skrzynki na owoce od renomowanego producenta to inwestycja na lata, która bardzo szybko się zwróci. Większość produktów, jest w stanie służyć nawet przez 10 lat.

Plastikowe czy drewniane skrzynki?

Drewniane skrzynki niestety bardzo często posiadają wystające gwoździe i drzazgi, które mogą stanowić duże zagrożenie. Drewniane skrzynki na owoce mogą z czasem się poluzować i odkształcić, przez co nie będą nadawać się do użytkowania. Problemem jest również to, że drewno jest materiałem podatnym na wilgoć i co najgorsze drewniane skrzynki trudniej jest utrzymać w idealnym stanie. Owoce przechowywane w plastikowych skrzyniach nie są nawet w najmniejszym stopniu narażone na czynniki biologiczne i chemiczne.