Skip to content Skip to footer

Jakie kursy angielskiego cieszą się największym zainteresowaniem?

Szkoły językowe chcą przyciągnąć do siebie jak największą liczbę potencjalnych klientów, dlatego też oferują szeroką ofertę kursów językowych. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, które kursy językowe są warte polecenia, a które należy omijać szerokim łukiem.

Najpopularniejsze metody nauki języka angielskiego

W dzisiejszych czasach zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszy się popularna metoda Callana, która w dużej mierze bazuje na metodzie audio-lingwalnej. Metoda ta od wielu lat stosowana jest na różnych kursach angielskiego, dlatego też warto dowiedzieć się o niej nieco więcej.

Najprościej rzecz mówiąc metoda Callana opiera się przede wszystkim na konwersacji. Podczas kursu używa się wyłącznie języka nauczonego i co najważniejsze nie stosuje się podpowiedzi w ojczystym języku. Bardzo duży naciska kładzie się także na powtarzanie materiału. Metoda ta w umiejętny sposób naśladuje naturalnego mechanizmu w jakim małe dzieci uczą się mówić.

Kursy językowe metodą Krebsa

W Polsce bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się także kurs angielskiego metodą Krebsa. Dzięki tej metodzie w bardzo krótkim czasie, można opanować dowolny język obcy.

Dzięki profesjonalnemu kursowi metodą Krebsa, można nauczyć się komunikatywnie mówić nawet w przeciągu 10 dni. Podczas kursu uczniowie skupiają się przede wszystkim na słuchaniu kluczowych fraz, słów i najczęściej używanych zdań..

Jaki kurs angielskiego wybrać?

Jak wspomniano we wstępie na rynku jest wiele różnych kursów angielskiego, dlatego też warto zapoznać się z najciekawszymi ofertami, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego wyboru. Każdy człowiek jest nieco inny, dlatego też każdy może mieć swoje indywidualne preferencje co do poznawania języka obcego.

Jeżeli istnieje taka możliwość, to warto wypróbować każdą z metod, dzięki czemu będzie można porównać je i przekonać się na własnej skórze, która przynosi najlepsze efekty w nauczaniu.

Bardzo wiele szkół językowych organizuje bezpłatne pierwsze zajęcia, dzięki którym będzie można wypróbować wybrane metody nauczenia bez potrzeby wydawania pieniędzy. Przy nauczaniu ważną rolę odgrywa jednak systematyczność, dlatego też warto podejść do nauki z bardzo dużym zaangażowaniem, dzięki czemu będzie można opanować język angielskie w bardzo krótkim czasie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House z Bielska Białej.