Skip to content Skip to footer

Z czego produkowane są pojemniki jednorazowe?

Pojemniki jednorazowe są bardzo popularne. Dzięki temu, że są dostępne w przystępnych cenach, to są one używane bardzo często. Są standardowym wyposażeniem restauracji, które sprzedają swoje dania na wynos. Czasami też są wykorzystywane w domach jako wygodne pojemniki, których nie trzeba zwracać. Z czego są produkowane?

Styropian

Hurtownia naczyń jednorazowych z pewnością ma na swoim stanie opakowania ze styropianu. Są one niezwykle popularne i praktyczne, bo styropian jest świetnym izolatorem termicznym. Dzięki temu może skutecznie zatrzymywać temperaturę dania umieszczonego w opakowaniu. Pojemniki jednorazowe ze styropianu świetnie sprawdzają się do przechowywania dań na gorąco i gwarantują, że potrawa będzie ciepła aż do momentu dotarcia do odbiorcy.

Tworzywo sztuczne

Najbardziej popularnym materiałem do produkcji pojemników jednorazowych jest plastik. Najczęściej sięga się po cienkie, bezbarwne tworzywo, które nie utrzymuje temperatury. Pojemniki z niego są doskonałe do przechowywania sosów na zimno i sałatek. Hurtownia opakowań jednorazowych w swojej ofercie ma pewnie przynajmniej kilka różnych ich wariantów. Podkreślmy, że plastik nie jest odporny na działanie wysokiej temperatury. Wlanie do opakowania gorącego napoju lub zupy może je zniszczyć.

Papier

Papier jest materiałem, który można poddać recyklingowi. Z tego powodu rośnie jego popularność. Obecnie jest on wykorzystywany przede wszystkim do produkcji tacek np. do kanapek, kiełbas z grilla lub frytek. Papierowe są także talerzyki do gofrów i wafelków. Oczywiście z papieru są produkowane także kubki do ciepłych i zimnych napojów. Ma je na stanie każda hurtownia naczyń jednorazowych, bo są bardzo popularne.

Folia aluminiowa i tektura

Do przechowywania ciepłych dań wykorzystywana jest także folia aluminiowa. Stanowi ona świetny izolator termiczny. Hurtownia opakowań jednorazowych z pewnością może zaoferować Ci opakowania z folii dostępne przynajmniej w kilku kształtach, choć najbardziej popularne są te w kształcie prostopadłościanu bez jednej długiej ściany. Ona jest zamykana przy pomocy dopasowanego wieczka, które także z jednej strony jest pokryte folią aluminiową, by nie pozwalała ona na ucieczkę ciepła z dania.