Skip to content Skip to footer

Najlepsze miejsca pobytowe nad polskim morzem

W dobie Internetu rezerwacja noclegów nad morzem to prosta sprawa. Za pośrednictwem specjalnych wyszukiwarek, które mają dostęp do baz noclegowych można szybko znaleźć i zabukować miejsce na wakacje. Nie zwlekajmy jednak zbyt długo z poszukiwaniem odpowiedzi na pytanie, gdzie jechać nad polskie morze, bo im bliżej lata, tym trudniej będzie upolować atrakcyjną ofertę pobytową.

Bałtyckie atrakcje – Gdzie jechać nad polskie morze z rodziną?

Wybór miejsca pobytu wakacyjnego to sprawa ważna szczególnie dla rodzin z dziećmi. Hotel, apartament czy kwatery muszą być komfortowe a ze względu na bezpieczeństwo małych dzieci miejsca te powinny także spełniać szereg wymogów sanitarnych.

Dzieci to grupa klientów poszukująca licznych atrakcji, wybierajmy więc miejscowości, które takie atrakcje oferują. Warto sprawdzić, czy w kurorcie lub jego pobliżu jest park wodny, park rozrywki, Zoo, park linowy oraz jak przedstawia się sprawa dostępu do ścieżek rowerowych czy obiektów sportowych. No i nie zapomnijmy o tym, co nad morzem jest najważniejsze – o plaży. Szukajmy plaż szerokich, czystych, zadbanych, dobrze skomunikowanych.

Przegląd miejsc letniego wypoczynku nad morzem

Oto kilka pomysłów na to, gdzie jechać nad polskie morze w wakacje:

Ustronie Morskie – położone miedzy Koszalinem a Kołobrzegiem posiada piękne, szerokie plaże. Atutem Ustronia są wspaniałe krajobrazy i nieskalana przyroda, wśród której można uprawiać różne formy aktywności fizycznej.

Międzyzdroje – luksusowy kurort odwiedzany przez gwiazdy filmu i celebrytów. Latem odbywa się tu Europejski Festiwal Gwiazd, który gości co rok wielu znanych reżyserów i muzyków. Międzyzdroje to propozycja dla osób, którym mniej zależy na spokoju i ciszy, a bardziej na snobistycznym lansie.

Kołobrzeg – stolica Wybrzeża Środkowego. Piękne plaże, doskonała infrastruktura noclegowa i gastronomiczna, zabytki, rozrywki dla dzieci, oferta kulturalna dla dorosłych – wszystko, co latem jest potrzebne, aby dobrze się bawić i wypocząć.

Stegna – miejsce położone nad Zatoką Gdańską w bliskim sąsiedztwie Zalewu Wiślanego. To jedna z najbardziej słonecznych miejscowości w Polsce, a jej położenie sprzyja uprawianiu sportów wodnych, przede wszystkim żeglarstwa.

Trójmiasto – nikogo nie trzeba przekonywać o atrakcyjności tego regionu. Plaże, zabytki, rozrywki na wyciągniecie ręki. Polecane o każdej porze roku.

Rowy – wieś letniskowa położona na granicy Słowińskiego Parku Narodowego. Rowy słyną z szerokich i czystych plaż oraz ciekawych krajobrazowo szlaków pieszych i rowerowych. Tu znajduje się wejście na teren Parku Słowińskiego, którego częścią są wydmy. Miejsce polecane rodzinom z dziećmi i osobom odpoczywającym aktywnie.