Skip to content Skip to footer

Nowoczesne oświetlenie

Firmy produkujące urządzenia elektroniczne prześcigają się w ułatwianiu nam życia. To co kiedyś było elementem filmów toczących się w dalekiej przyszłości staje się faktem. Naszpikowane elektroniką sypialnie filmowych bogaczy z wyłącznikami świateł sterowanymi klaskaniem dłońmi są już dostępne dla zwykłego człowieka.

Czy trzeba klaskać?

Aktualnie technologia rozwija się w bardzo szybkim tempie. Nic nie jest w stanie zatrzymać rozwoju technologii. Włącznik bezprzewodowy do światła w domu stał się towarem dostępnym dla szerokiego grona ludzi. Istnieją filmowe wersje reagujące na klaskanie lub nawet gwizd, jednak po zainstalowaniu ich mieszkańcy szybko dowiadują się jak niepraktyczne jest to rozwiązanie. Klaskanie może być przecież oznaką zupełnie innych czynności niż zapalanie lub gaszenie światłą – w czasie klaskania przy śpiewie urodzinowym światła mogą migać jak w dyskotece. Warto jednak wybrać rozwiązania mniej filmowe a bardziej praktyczne.

Sterowanie pilotem

Najprostszym systemem jest włącznik światła na pilota. Jest to niezbyt skomplikowane urządzenie, które sprawdzi się także w domu osób, które są niezbyt zaznajomione z techniką. Pilot jest łatwy w obsłudze i każdy z domowników ma do niego dostęp. Jednak gdy się zapodzieje to sprawa staje się trudniejsza. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które mają jakieś ograniczenia ruchowe i nie chcą, lub nie mogą wieczorem wstawać specjalnie tylko po to by wyłączyć światło. Na rynku istnieją także specjalne żarówki do których dołączony jest włącznik światła na pilota. Często takie żarówki pozwalają na zmianę koloru oświetlenia w pomieszczeniu. Wadą rozwiązania jest z pewnością ograniczony zasięg i brak możliwości łączenia w skomplikowaną sieć. Idealne rozwiązanie dla osób starszych, które nie korzystają z Internetu i szukają tego aby włącznik bezprzewodowy był maksymalnie prosty i funkcjonalny.

A może sterowanie przez Internet?

Innym urządzeniem o nieco bardziej rozbudowanych możliwościach jest włącznik światła wifi. Korzystając z dostępu do sieci można swobodnie sterować instalacją świetlną w domu za pomocą urządzeń z dostępem do wifi. W dzisiejszych czasach może to być telefon, tablet, czy nawet lodówka. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób nowoczesnych, które lubią mieć kontrolę nad każdym aspektem życia. Światło może być uruchomione jeszcze przed naszym przyjazdem do domu z pracy.