Skip to content Skip to footer

Palety i opakowania z tworzyw sztucznych

Produkcja opakowań z tworzyw sztucznych i plastikowych to prężnie działająca gałąź przemysłu. Dzięki niej możliwy jest transport i przechowywanie żywności, leków, paliwa i wielu innych rzeczy. Palety i opakowania wykorzystywane są praktycznie w każdej dziedzinie przemysłu, a także w warunkach domowych.

Co to są palety przemysłowe i do czego służą?

Produkcja opakowań z tworzyw sztucznych to także wytwarzanie palet plastikowych, które mają bardzo szerokie zastosowanie w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym i ogrodniczym. Używa się ich wszędzie tam, gdzie bardzo ważne jest zachowanie wysokiej higieny. Palety te wykonane są z tworzywa sztucznego wysokiej jakości, odpornego na trudne warunki atmosferyczne. Posiadają także atesty, niezbędne w transporcie żywności. Niewątpliwą zaletą tych palet jest to, że są odporne na skrajne temperatury, bakterie, kwasy, chemikalia i rozpuszczalniki.Palety plastikowe są bardzo łatwe w czyszczeniu. Są odporne na uszkodzenia, nie odbarwiają się, ani nie odkształcają. Każdą z tych palet można transportować widłowym wózkiem.

Rodzaje palet z tworzyw sztucznych

Produkcja opakowań plastikowych obejmuje trzy rodzaje palet z tworzywa sztucznego. Po pierwsze są to palety Euro, drugim rodzajem są palety ISO, a trzecim półpalety. Wszystkie mogą występować w dwóch kolorach: czarnym i niebieskim, mogą mieć stopki lub być na płozach. Są także palety ażurowe, gładkie, antypoślizgowe lub wyposażone w bortnice.

Do czego służą opakowania plastikowe w przemyśle

Produkcja opakowań plastikowych wykorzystywanych w przemyśle to wszelkiego rodzaju pojemniki, w których przechowywać można żywność, beczki, transportery plastikowe, skrzynki z wiekiem lub różnego rodzaju pojemniki, które służą do przechowywania różnych przedmiotów, ułatwiają także utrzymanie porządku w magazynach i hurtowniach. w przeciwieństwie do opakowań na żywność, nie muszą posiadać wszelkiego rodzaju atestów. Jednym z najlepszych przykładów wykorzystywania opakowań plastikowych jest przemysł spożywczy, zwłaszcza mleczarski, gdzie opakowania plastikowe, oprócz ochrony produktów, są świetnym nośnikiem reklamy. Są również z takiego rodzaju plastiku, który łatwo ulega recyklingowi albo biodegradacji.