Skip to content Skip to footer

Podpowiedź dla sadowników – wybierajcie skrzynie plastikowe!

Skrzyniopalety drewniane są stosowane na polskim rynku do wielu lat. Dawniej nie przeszkadzały ich wady. Dzisiaj jednak widać, że mogą one czasem narazić przechowywane i transportowane produkty na uszkodzenie. Dlatego coraz częściej właściciele hurtowni i polscy sadownicy wybierają skrzynie na owoce wykonane z plastiku. Jakie mają one zalety? Na to pytanie odpowiemy w niniejszym tekście.

Niezbędne wyposażenie każdego sadownika

Jadąc autem na dłuższą wycieczkę, widzimy liczne, mające dużą powierzchnię ogrody, w których rośnie mnóstwo drzewek owocowych. Okazuje się zatem, że rynek sadowniczy nadal rozwija się doskonale. Jest jednak wyraźna różnica między tego typu branżą dzisiaj a kiedyś. Polega ona na tym, że obecnie używane są chętniej skrzynki sadownicze z tworzywa sztucznego. Spowodowane jest to faktem, że lepiej spełniają swoje zadanie.

Nie mają żadnych gwoździ czy widocznych drzazg na zewnątrz czy wewnątrz, a to sprawia, że zarówno przechowywane produkty, jak i osoby przenoszący takie kisteny będą bardziej bezpieczne. Unikalna konstrukcja (często składana) umożliwia oszczędność miejsca także w trakcie przewozu owoców.

Solidne i odporne na wilgoć

Kiedy nadchodzi czas zbiorów, wszyscy sadownicy wiedzą, że Skrzynie na owoce okażą się niezastąpione. Szczególnie chodzi o duże pojemniki, w których bez problemu zmieści się więcej produktów. Są one bardzo wytrzymałe i zgodne z wymaganiami przemysłu spożywczego.

Dodatkowo ich plusem jest fakt, że świetnie chronię owoce i warzywa przed wilgocią. Nic się nie stanie złego, gdy żywność bezpośrednio zetknie się ze ściankami kistena. Sporą zaletą jest jeszcze tzw. mobilność. Jeżeli chcemy dostać skrzynki plastikowe na owoce producent (szczególnie ten doświadczony, działający od wielu lat) zaleci zakup większych skrzyniopalet na kołach czy płozach.

Skrzynki sadownicze – podsumowanie

Co prawda, drewniane skrzynie są tańsze i nigdy nie ulegną wyraźnemu zniekształceniu (dość wysoka wytrzymałość), ale konkurencyjne, plastikowe skrzynie na owoce są dzisiaj bardziej polecane. Dlaczego? Po prostu są niezwykle trwałe w każdych warunkach atmosferycznych (ich żywot to około 20 lat!). Nie zagrażają im również czynniki chemiczne.

Nowe do wynajęcia

Część polskich sadowników decyduje się na kisteny używane w jednym celu – pragną zaoszczędzić środki finansowe. Jednak takie rozwiązanie nie zawsze okazuje się skuteczne. Skrzynki sadownicze stosowane wcześniej przez innych przedsiębiorców mogą być bowiem nieco uszkodzone. Poza tym należy je poddać dokładnej dezynfekcji, stąd warto wybrać skrzynki plastikowe na owoce Producent zapewnia, że ich jakość nie wzbudzi żadnych zastrzeżeń.