Skip to content Skip to footer

Wskazania do zabiegu zamykania naczynek na twarzy

Zamykanie naczynek na twarzy za pomocą lasera sprawdzi się u wszystkich osób, które borykają się z nieestetycznie wyglądającymi pajączkami na twarzy. Problem ten dotyczy bardzo wielu osób, a szczególnie tych, które mają bardzo wrażliwą i cienką skórę, a także nisko położone naczynia krwionośne. W wielu przypadkach decydują czynniki genetyczne,

Zamykanie naczynek na twarzy – wskazania do zabiegu

Najczęściej osoby, które decydują się na zamykanie naczynek na twarzy za pomocą specjalnego lasera, kierują się przede wszystkim względami estetycznymi. Dzięki jednak tego typu zabiegom możliwe jest wyleczenie też innych dolegliwości, z którymi często udajemy się do dermatologa. Wśród głównych wskazań, które kierują na zabieg laserowego zamykania naczynek na twarzy i innych częściach ciała wymienia się: rumień, trądzik różowaty, wiotkość skóry czy też pojawiający się w płytkie i średnie zmarszczki. Wskazaniem do zabiegu są też tak zwane naczyniaki starcze, gwiaździste, płaskie oraz krwionośne. Wskazanie mogą być też płytko osadzone i bardzo widoczne naczynka.

Jak przygotować się do laserowego zamykania naczynek na twarzy?

Zanim udamy się na zabieg laserowego zamykania naczynek, będziemy musieli przejść wywiad z lekarzem. To on oceni czy kwalifikuje się do zabiegu, oceni stan naczynek a także głębokość ich osadzenia w skórze. Właśnie na podstawie tego wywiadu i oceny stanu skóry lekarz będzie w stanie ustalić, jakie parametry lasera będą dla nas najlepsze, by cały zabieg przyniósł oczekiwane efekty. Co ważne należy także pamiętać o tym, że na około 14 dni przed planowanym zabiegiem nie można naświetlać skóry ani zażywać leków czy ziół światłouczulających.

Zabieg laserowego usuwania naczynek

Choć sam zabieg zamykania naczynek na twarzy nie jest bolesny, to u osób, które mają bardzo rozległe zmiany może być odczuwane lekkie pieczenie, szczypanie czy ogólny dyskomfort. Zaraz po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i obrzęknięta, drażliwa. Na szczęście wszystkie te objawy znikają w przeciągu kilku godzin od samego zabiegu. U osób bardzo wrażliwych, z delikatną skórą, zaczerwienienie czy podrażnienie może utrzymywać się nieco dłużej. Pierwsze efekty widoczne są już po kilku godzinach od zabiegu. W przypadku dużych zmian wymagane jest powtórzenie serii zabiegów.